Previous
Next
Previous
Next

XII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu

SONY DSCW dniach 21-23 kwietnia br. w Dębicy odbędą się XII Mistrzostwa Polski w Pływaniu Lekarzy pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy połączone z konferencją naukowo – szkoleniową „Postępy w medycynie sportowej”. Udział w nich zapowiedziało blisko 100 osób z całej Polski.

„W ciągu 3 dni trwania mistrzostw zaplanowanych zostało przeprowadzenie kilkudziesięciu konkurencji pływackich w pięciu kategoriach wiekowych oraz udział uczestników w panelach, dyskusjach i konferencjach, których głównym tematem będzie medycyna sportowa” – mówi Janusz Bieniasz, jeden z głównych organizatorów imprezy.

Konkurencje pływackie będą odbywały się w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i dzieci. W piątek 22 kwietnia w południe uczestnicy mistrzostw będą mieli okazję zwiedzić Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Olimp Laboratories i Inteligentne Centrum Logistyczne Nutrifarm Sp. z o.o. W godzinach popołudniowych odbędą się kolejne starty na dębickim basenie, a wieczorem w Hotelu Gold odbędzie się konferencja naukowo-szkoleniowa „Postępy w medycynie sportowej” podczas której wykłady wygłosi kilkunastu prelegentów. Honorowy patronat naukowy nad konferencją objęli: m.in. prof. dr hab. n. med.  Piotr Podolec, dr n. med. Andrzej Bugajski i dr. N. med. Antoni Sydor.
W sobotę 23 kwietnia odbędzie się także IV Memoriał im. dr Krzysztofa Kaźmierczaka w którym zawodnicy wystartują na dystansach: 50, 800 i 1500 metrów.  Po zakończeniu zmagań sportowych w sobotę  organizatorzy dla uczestników zaplanowali wycieczkę. Tym razem uczestnicy mistrzostw będą mieli okazję zwiedzić Kopalnię Soli w Bochni.  Oficjalne zakończenie mistrzostw odbędzie się 23 kwietnia.
Organizatorami i współorganizatorami  mistrzostw są: Naczelna Izba Lekarska, Komisja Sportu i Turystyki ORL w Rzeszowie, Polskie Towarzystwo Lekarskie, Koło w Dębicy,  Urząd Miejski w Dębicy, Szpital Powiatowy w Dębicy, Starostwo Powiatowe w Dębicy , Hotel Gold i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.