Previous
Next
Previous
Next

110 lat szkoły podstawowej w Pilźnie

_DSC2634Dwudniowe obchody jubileuszu 110-lecia szkoły podstawowej w Pilźnie rozpoczęły się od efektownej fotografii na miejscowym rynku. Zakończenie było nostalgiczne, pełne wspomnień absolwentów. Było o czym mówić, ponieważ na przestrzeni lat placówka wychowała wiele znamienitych postaci.

– Życie to droga od marzeń do wspomnień. Te słowa w pełni oddają nastrój dzisiejszego wyjątkowego święta. Jako społeczność jesteśmy dumni z dokonań naszych absolwentów, którzy zasłynęli jako znani naukowcy, lekarze, aktorzy, politycy, ludzie biznesu, pracodawcy i wreszcie animatorzy życia publicznego. Dzisiejsza wasza obecność jest potwierdzeniem dla tej szkoły i nauczycieli. Bez jubilatki nasze miasto nie byłoby takie same – powiedziała Ewa Gołębiowska, burmistrz Pilzna.

Sobotnie uroczystości rozpoczęła w kościele parafialnym msza św., celebrowana przez księży absolwentów.

– Zarówno okoliczność, która nas dziś gromadzi, jak i ewangelia na dziś przewidziana przez Bożą opatrzność, każą nam pomysleć o dziecięcym wieku naszego życia, o latach, które spędza się w większości w szkole – usłyszeli zebrani w homilii.Ciąg dalszy drugie, głównego dnia obchodów miał oczywiście miejsce w szkole. – Na przestrzeni lat zmieniali się nauczyciele, dyrektorzy, pracownicy, a nawet patron i nazwa. Niezmienna pozostała więź, która łączy nas wszystkich. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część swojego życia –  zaznacza Anna Błaś, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie.

Spotkanie było okazją nie tylko do przedstawienia historii placówki, ale i jej osiągnięć. Wydano również dwie okolicznościowe broszury. We wnętrzach szkoły otwarto wystawę z aktualnymi osiągnięciami uczniów oraz pamiątkami przekazanymi przez absolwentów. Podczas uroczystości doszło również do wręczenia kolejnych prezentów. Na ręce dyrektor zostały złożone przedmioty o wartości sentymentalnej, jak dzieło Andrzeja Westwalewicza oraz m.in. czek na kwotę 10 tys. zł od właścicieli firmy Omega Pilzno czy Konstytucję 3 Maja od posła Zdzisława Gawlika.

– Szkoła miała wspaniałych wychowanków i w dalszych ciągu takich absolwentów „wypuszcza” w świat. Jesteśmy dumni z tego miejsca – skwitowała Katarzyna Ciecieręga, przewodnicząca Rady Rodziców w PSP Pilzno.

Całość okrasiły występy artystyczne podopiecznych szkoły, koncerty wychowanków Szkoły Muzycznej KIK Muza, a także „Sokolan”. Jubileusz zapisze się w pamięci także dzięki zasadzeniu drzewka i wkopaniu kapsuły czasu.

źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.