Previous
Next
Previous
Next

Dębica wyróżniona za działania na rzecz seniorów

Obraz 013Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy w imieniu władz miasta odebrała wyróżnienie „za działanie na rzecz seniorów” realizowane przez Gminę Miasto Dębica. Zostało ono przyznane w czasie „Senioraliów”, imprezy organizowanej przez Koalicję na rzecz Gmin Przyjaznych Seniorom w Parku Śląskim w Chorzowie. Po raz pierwszy w tym roku o to wyróżnienie mogły się ubiegać gminy z całej Polski. Dębica znalazła się wśród 11 wyróżnionych gmin w gronie których znalazły się także: Żary, Jasło, Lubaczów, Czaplinek, Czeladź, Błonie, Świdnica, Dąbie, Ostrów Wielkopolski i Stępnica.
Do Parku Śląskiego, na I Wojewódzkie Senioralia, połączone z V Kongresem Obywatel Senior i Piknikiem Europejskim „Fundusze – to działa”, przyjechała m.in. Erwina Ryś-Ferens, niegdyś najlepsza polska panczenistka, Jolanta Kwaśniewska i Artur Bodnar, rzecznik praw obywatelskich. Patronat honorowy nad spotkaniem objął Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. Jego zdaniem „Senioralia” tworzą „seniorom nowe możliwości i zachęcą do spełniania osobistych aspiracji. Seniorzy bowiem, to nie problem, lecz wielki potencjał”. 
W Dębicy już od lat podobnie myśli się o seniorach. Szczególnie aktywny jest w tym zakresie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W jego strukturach działają: Dom Dziennego Pobytu, Dom Seniora i Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego. Z inicjatywy samorządu miejskiego wydawana jest w Dębicy osobom powyżej 65 roku życia Karta Seniora. MOPS w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Pomocy Społecznej „Ad Astram” realizuje szereg projektów skierowanych do seniorów i mających na celu ich aktywizację. Dzięki temu w Dębicy znacznie poprawia się jakość życia seniorów.
„Kapituła przyznała Miastu Dębica wyróżnienie za prowadzenie bezpłatnej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych, placówek wsparcia dziennego dla seniorów oraz wprowadzenie Karty Seniora uprawniającej do wielu zniżek. Przyznany certyfikat jest docenieniem wieloletniej pracy wszystkich w naszym mieście zaangażowanych w działania na rzecz seniorów tj.: władz samorządowych, radnych wszystkich kolejnych kadencji, instytucji i organizacji samorządowych działających w tym zakresie – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.