Previous
Next

Para z USA odnowiła przyrzeczenie małżeńskie w Pilźnie

pilznoPara małżeńska ze Stanów Zjednoczonych – Kenneth i Jerilyn Jordan, postanowiła odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie w naszym mieście. Wybór pilźnieńskiej parafii nie był dziełem przypadku. Dziadkowie małżonki wywodzili się z gminy Pilzno (Paweł Kosiński z Pilzna i Zofia Kosińska zd. Dudek z Lipin). Wzięli ślub w kościele pw. św. Jana Chrzciciela 6 maja 1906 roku i niedługo potem wyjechali do Stanów.
Natomiast ich wnuczka Jerylin wyszła za mąż Kennetha dokładnie100 lat później, czyli 6 maja 2006 roku. Po tym, jak małżonkowie poznali wspomniany zbieg okoliczności, zapadła decyzja, żeby z okazji swojego 10-lecia zawarcia małżeństwa i jednocześnie 110 lat po ślubie dziadków, bliżej poznać korzenie rodzinne.
Amerykanie zwiedzili Pilzno oraz lokalne muzea. Nie zabrakło również wizyty u burmistrz. Nasi gości chwalili estetykę miasta. Wycieczkę zakończyła wizyta w kościele karmelitów w Lipinach.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.