Previous
Next
Previous
Next

Dzieci z dębickiej „Dwójki” wręczyły list burmistrzowi

Na zdjęciu od lewej : Izabella Bielatowicz, Agnieszka Zygmunt (mama Julii), Marta Witkoś (nauczyciel SP nr 2), Julia Zygmunt, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko.
Na zdjęciu od lewej : Izabella Bielatowicz, Agnieszka Zygmunt (mama Julii), Marta Witkoś (nauczyciel SP nr 2), Julia Zygmunt, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko.

Ze specjalnym listem do władz miasta Dębicy wręczonym zastępcy burmistrza Wojciechowi Iwasieczce zjawili się 16 maja w Urzędzie Miejskim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy z opiekunami.

Dzieci uczęszczające do dębickiej „Dwójki” w liście proszą władze o rozpropagowanie wśród dzieci z innych miejskich szkół działań proekologicznych m.in. zbiórki surowców wtórnych z przeznaczeniem pozyskanych funduszy na przeniesienie schroniska dla psów na teren zielony z wolnym wybiegiem dla psów oraz zastanowienie się nad pomysłem stworzenia w okolicy Dębicy „Farmy zwierząt”, gdzie dzieci mogłyby zobaczyć zwierzęta hodowane przez człowieka oraz uprawy ekologiczne. Dzieci prosiły także w liście burmistrza o „większą rozwagę w wycinaniu drzew w Dębicy, gdyż ostatnio dużo ich zniknęło z panoramy miasta”.

W wręczonym zastępcy burmistrza Wojciechowi Iwasieczce liście uczniowie przedstawili swoją proekologiczną działalność i opisały swój udział w licznych konkursach ekologicznych oraz zajęciach na kółku ekologicznym. Podczas spotkania opowiedziały także burmistrzowi o wizycie w sortowni odpadów w Paszczynie oraz działaniach jakie podejmują na rzecz zwierząt z dębickiego przytuliska.

Jedną z ostatnich akcji w jakich uczniowie tej szkoły wzięli udział była zorganizowana już po raz trzynasty ogólnopolska akcja ekologiczna „Florek”. Podczas tej akcji dzieci zebrały blisko 300 kg butelek i 100 kg makulatury, a fundusze uzyskane z tej akcji postanowiły przeznaczyć na akcję „Kochajmy zwierzaki”, której są już po raz trzeci organizatorami. W ramach tej akcji w ciągu niespełna 2 miesięcy dzieci zebrały ponad 120 kg suchej i mokrej karmy raz zakupiły koce, obroże i miski dla psów ze schroniska w Dębicy. Swoje roczne oszczędności na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska przeznaczyła natomiast Izabella Bielatowicz, uczennica klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy.

Na zdjęciu od lewej : Izabella Bielatowicz, Agnieszka Zygmunt (mama Julii), Marta Witkoś (nauczyciel SP nr 2), Julia Zygmunt, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko. 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.