Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

IV Zlot pojazdów zabytkowych

IMG_6496Ponad 130 motocykli i samochodów zabytkowych mogli podziwiać mieszkańcy Jasła i okolicznych miejscowości na jasielskim Rynku 3 maja podczas IV Pikniku Pod Kominem. Na zlocie nie zabrakło pasjonatów starych motocykli i samochodów z Dębicy. W gronie kilku dębiczan w imprezie wziął udział Zdzisław Wiktor z żoną. Oboje na zakończenie imprezy z fasonem odjechali na zabytkowym motocyklu pamiętającym czasy II wojny światowej.

„Z ogłoszenie dowiedziałem się, że dzisiaj w Jaśle odbywa się taka impreza, więc przyjechałem żeby w niej wziąć udział. Stare motocykle są dla mnie hobby i pasją. Gdy przeszedłem 5 lat temu na emeryturę nadmiar wolnego czasu sprawił, że zainteresowałem się takimi starymi motocyklami. Różnego rodzaju sprzętu, wyposażenia szukam na Allegro i za pośrednictwem różnych ogłoszeń. Mam także kolegę na Ukrainie i niejednokrotnie korzystam z możliwości sprowadzenia części czy innego wyposażenia za jego pośrednictwem. Pasjonatów takich jak ja w Dębicy jest całkiem spora grupa. Spotykamy się, wymieniamy doświadczeniem i zdobyczami. Najbliższe nasze spotkanie odbędzie się 26 czerwca w Głobikowej koło dinozaurów” – mówi Zdzisław Wiktor.

IMG_6501Organizatorem jasielskiego zlotu, który odbywa się na już po raz czwarty jest Jasielskie Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych Magneto, utworzone przez grupę pasjonatów starych motocykli i samochodów z Jasła w 2013 roku.

„Frekwencja na dzisiejszym zlocie przerosła nasze oczekiwania. Mamy zarejestrowanych już 130 zabytkowych pojazdów, a liczba ta jeszcze może się zwiększyć, bo kolejne osoby się rejestrują. Samych uczestników jest około 200, natomiast oglądających kilkukrotnie więcej. Przyjechały do nas osoby z Brzeska, Jasła, Dębicy, Krosna, Krakowa, Sanoka. Pogoda nam dopisała i piknik udaje się IMG_0893znakomicie” – mów Radosław Lubojemski z Jasielskiego Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Zabytkowych Magneto.

Podczas pikniku każdy ze zwiedzających mógł obejrzeć zabytkowe pojazdy, zrobić sobie przy nich pamiątkowe zdjęcia i poznać historie tych pojazdów o których chętnie opowiadali ich właściciele. Sentymentalnie było zobaczyć stare Fiaty 125 i 126p, syrenki, trabanty, garbusy, wołgi z pięknymi skórzanymi obiciami w najbardziej niespotykanych kolorach. Nie zabrakło także amerykańskich akcentów w postaci krążowników szos, cadillaców i innych ciekawych i trudnych do IMG_6504zidentyfikowania pojazdów. Pięknie przy tych amerykańskich cudach motoryzacji prezentowały się pin-up girl – panie wystylizowane na kobiety z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.