Previous
Next

Noc muzeów w Pilźnie

13151433_1060996317298811_6658069640859867376_nMuzeum Regionalne w Pilźnie przygotowało specjalną ofertę na 14 maja, kiedy to przypada kolejna już Międzynarodowa Noc Muzeów – ogólnoeuropejska impreza kulturalna, podczas której wszelkie muzea, galerie i instytucje kultury otwarte są w godzinach wieczornych i nocnych.
O godz. 16 w gmachu muzeum nastąpi otwarcie wystawy pt. „Dobranocka w Podróży”, przeznaczonej dla najmłodszych, ale także miłośników dawnych dobranocek z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Obok wielu oryginalnych bajkowych pamiątek – autentycznych scenopisów bajkowych, taśm filmowych z zapisanymi bajkami, projektów dekoracji do bajek, a także wizerunków bajkowych bohaterów (m. in. Bolka i Lolka, Koziołka Matołka, czy Baltazara Gąbki) w dniu otwarcia ekspozycji będzie można obejrzeć niektóre z prezentowanych na wystawie bajek i przypomnieć sobie dawny świat dobranocek. Zgodę na emisję animacji w muzeum wyraziły Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej, a także Studio Miniatur Filmowych w Warszawie.
Wieczorem, o godz. 19 w sąsiadującym z muzeum kościele św. Jana Chrzciciela będzie miał miejsce koncert muzyki dawnej „Muzeum u stóp Świątyni”, upamiętniający 1050 rocznicę Chrztu Polski, a jednocześnie 760-lecie istnienia parafii pilźnieńskiej, w wykonaniu muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej oraz artystów lokalnych. Muzyce towarzyszyć będzie historia –  prezentacja dziejów kościoła w Pilźnie.
Po koncercie organizatorzy zapraszają do zwiedzenia Muzeum Regionalnego w Pilźnie, które będzie otwarte do godz. 24.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.