Previous
Next
Previous
Next

Powiatowy Turniej Rodzinny „Pantofelek Królowej Jadwigi”

13254211_651679911648910_7704525138693621588_n17 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy odbyła się ósma już edycja Powiatowego Turnieju Rodzinnego „Pantofelek Królowej Jadwigi” w tym roku odbywająca się pod hasłem „Szkoła na wesoło”.

Celem turnieju w którym wzięło udział 16 dwuosobowych (rodzic + dziecko) drużyn reprezentujących przedszkola z terenu Dębicy i powiatu dębickiego jest m.in. przedstawienie szkoły jako miejsca przyjaznego dla dziecka i pogłębianie więzi rodzinnych poprzez wspólną zabawę. Organizatorom turnieju zależało także na stworzeniu możliwości do dziecięcej ekspresji i pokazania kreatywności dzieci, jak również uczenia zdrowej rywalizacji oraz rozwijania twórczego wyrażania siebie przez przedszkolaków.
„Rozwiązywanie zadań wymagało wiedzy ogólnej, umiejętności sportowych, dobrego humoru i szczęścia” – mówi współorganizatorka turnieju, dyrektor SP nr 2 Dorota Piękoś. Drużyny miały za zadanie m.in. rzut woreczkiem do kosza, odgadnięcie nazw przedmiotów wylosowanych ze specjalnego kosza oraz udzielenie odpowiedzi na zadane pytania. 

I miejsce i Złoty Pantofelek zdobyła drużyna Igora Mazura (Miejskie Przedszkole nr 8) i jego mamy Kingi Mazur. Zdobywcami II miejsca byli Mikołaj Potyrała i Szymon Potyrała (Przedszkole Miejskie nr 1 w Dębicy). Na III miejscu uplasowali się Krzysztof Bysiewicz i Damian Bysiewicz (Przedszkole Miejskie nr 11 w Dębicy). Pozostałe miejsca zdobyli: Przedszkola Miejskie nr: 2, 4, 5, 6, 10, 12, Oddział Przedszkolny SP 12, 8, 10, Publiczne Przedszkole w Pustyni, Niepubliczne Przedszkole Weldon Kids, Oddział Przedszkolny Zespołu Szkół w Nagawczynie i Ochronka Sióstr Służebniczek Dębickich.
Był to już ósmy turniej o Pantofelek Królowej Jadwigi, który od trzech lat ma on formę turnieju rodzinnego i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedszkoli i szkół powiatu.
Przygotowaniem i organizacją turnieju zajęły się nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy: Grażyna Witkowska – Gac, Justyna Wiśniewska, Marta Witkoś, Ludmiła Szewczyk , Beata Sroczyńska i Małgorzata Sikora .

Wszystkim uczestnikom turnieju oraz jego zwycięzcom nagrody i dyplomy wręczyli : burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy Barbara Pelczar – Białek oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy Dorota Piękoś. Laureaci turnieju oprócz dyplomów i nagród otrzymali złotą, srebrną i brązową statuetkę pantofelka królowej Jadwigi.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.