Previous
Next
Previous
Next

XII MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY w PŁYWANIU

???????????????????????????????Od 21 do 23 kwietnia 2016 na dębickim basenie po raz dwunasty odbyły się Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu. Udział wzięło w nich 61 zawodników z dziewiętnastu Okręgowych Izb Lekarskich. Po raz pierwszy uczestniczyli w nich lekarze z Okręgowych Izb Lekarskich w Bielsku-Białej i Kielc. W trakcie trzech dni zmagań pływackich rozegrano 31 konkurencji: indywidualnych, sztafetowych, mikstowych oraz konkurencji przygotowanych specjalnie dla dzieci zawodników.
Honorowy patronat nad Mistrzostwami objął dr n.med Maciej Hamankiewicz Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie, a gościem honorowym na Mistrzostwach był znakomity zapaśnik, olimpijczyk, v-ce mistrz olimpijski z Moskwy Józef Lipień. Uroczystego Otwarcia XII MPLwP dokonała dr Beata Kożak, członek Prezydium ORL w Rzeszowie.
Mistrzostwa tradycyjnie odbyły się w 4-ch sesjach. W ostatnim dniu mistrzostw odbył się IV Memoriał im. dr Krzysztofa Kaźmierczaka. XII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Postępy w medycynie sportowej” odbyła się w dniach 21 i 22 kwietnia po zakończeniu sesji popołudniowych.
Honorowy Patronat Naukowy Konferencji objęli:
-prof. dr hab. n.med Piotr Podolec Dyrektor Instytutu Kardiologii CM UJ w Krakowie
-dr n.med Andrzej Bugajski Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa
Medycyny Sportowej
-dr n.med Antoni Sydor V-ce Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa
Lekarskiego
„W konferencji uczestniczyło ponad 100 osób zainteresowanych tematyką wykładów przedstawionych przez naukowców. Dodatkową atrakcją i niespodzianką dla uczestników mistrzostw i ich rodzin była wycieczka do kopalni soli w Bochni 23 kwietnia, która miała miejsce w sobotę już po zakończeniu mistrzostw. Podczas uroczystego zamknięcia mistrzostw dokonano podsumowania i najlepszym wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy” – mówi Janusz Bieniasz, główny organizator XII Mistrzostw Lekarzy w Pływaniu.
Najlepszym w klasyfikacji drużynowej OIL puchary i dyplomy ufundowane przez Prezesa NRL w Warszawie i Prezesa ORL w Rzeszowie wręczał Krzysztof Szuber V-ce Prezes ORL w Rzeszowie.
Klasyfikacja drużynowa OIL
1.OIL ŁÓDŻ 279 pkt
2.OIL RZESZÓW 278 pkt
3.OIL KATOWICE 198pkt
4.OIL LUBLIN 180pkt
5.OIL WROCŁAW 177pkt
6.OIL WARSZAWA 176pkt
Najlepszym pływaczkom puchary i dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta Dębicy osobiście wręczał i gratulował sukcesów burmistrz Mariusz Szewczyk:
Klasyfikacja indywidualna kobiet
1.STĘPIEŃ-GIELO Joanna OIL Szczecin 2542pkt
2.GĄSIOROWSKA Katarzyna OILGdańsk 2188pkt
3.ZIMNA-WALENDZIK Ewa OIL Łódź 1955pkt
4.MAZUREK Justyna OILWrocław 1930pkt
5.KRUSZYŃSKA Martyna OIL Wrocław 1627pkt
6.PUŁTORAK Roksana OIL Katowice 1353pkt
Najlepszym pływakom puchary i dyplomy ufundowane przez Starostę Powiatu Dębickiego wręczał starosta Andrzej Reguła .
Klasyfikacja indywidualna mężczyzn
1.PASIECZNY Andrzej OIL Gdańsk 3212pkt
2.ŚMIGIELSKI Jacek OILŁódź 2624pkt
3.WILCZEK Jan OIL Katowice 2459pkt
4.FAFF Mariusz OIL Rzeszów 2384pkt
5.LORKOWSKI Robert OIL Rzeszów 2381pkt
6.LESZCZYŃSKI Jerzy OIL Warszawa 2271pkt
Nagrodę im dr Krzysztofa Kaźmierczaka Kapituła przyznała Markowi Zienkiewiczowi z OIL Szczecin. Nagrodę wręczali członkowie Kapituły.
Oficjalne wyniki XII Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu zamieszczono na stronie internetowej OIL w Rzeszowie /www. rzeszow.oil.org.pl/ i stronie internetowej Mistrzostw /www.mplwp. pl/.

 
 
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.