Previous
Next

Gabriela wie wszystko o św. Faustynie

13178887_1059242190807557_1314307183899661251_nW Zespole Szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Łękach Górnych odbyła się II Edycja Konkursu o Wielkich Ludziach Kościoła. Pierwsze miejsce zajęła Gabriela Rzeszowska (Łęki Dolne), a drugie miejsce przypadło Agacie Tragarz (także Łęki Dolne). Natomiast trzecią lokatę zajął uczeń szkoły w Łękach Górnych – Szymon Kozioł.
W tym roku główną postacią, z którą musieli się zapoznać uczestnicy konkursu była św. Faustyna Kowalska.  Głównym powodem wyboru tejże świętej na “główną bohaterkę konkursu” był przeżywany obecnie w Kościele jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Święta Faustyna była tą, która Boże Miłosierdzie rozsławiła na całym świecie.
W konkursie wzięło udział kilkunastu uczniów ze szkół z terenu gminy Pilzno. Organizatorzy wierzą, że poszczególne edycje przedsięwzięcia zaowocują naśladowaniem przez młodych postawy życiowej świętych.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.