Previous
Next
Previous
Next

Zabraknie miejsc dla dzieci

pilzno-herbBrak pracy dla niektórych nauczycieli nauczania początkowego i trudności z miejscem dla dzieci w przedszkolu w Pilźnie – to główne skutki rezygnacji z obowiązki szkolnego dla sześciolatków. Z własnej inicjatywy tylko nieliczni rodzice zdecydowali się posłać do szkoły dzieci w wieku 6 lat. W efekcie w całej gminie tylko 13 dzieci sześcioletnich trafi do pierwszej klasy.

Sytuacja jest o tyle trudna, że w dalszym ciągu borykamy się z niżem demograficznym. Jego skutki są takie, że w Szkole Podstawowej w Pilźnie we wrześniu utworzonych zostanie o dwa oddziały mniej niż w mijającym roku szkolnym. Ponadto w dwóch szkołach na terenie gminy tj. w Łękach Dolnych i w Dobrkowie nie będzie klas pierwszych. Oznacza to, że liczba godzin nauczania początkowego będzie znacznie mniejsza, a to z kolei pociąga za sobą konieczność zmniejszenia liczby etatów.
Fakt, że sześciolatki w większości nie pójdą do szkoły powoduje, że w przedszkolach może być problem z miejscem dla wszystkich zainteresowanych. W szczególności dotyczy to Pilzna. Mimo, że przedszkola jest 150 miejsc, dodatkowo utworzono jeszcze dwa oddziały przedszkolne w szkole na 50 miejsc, a działająca w mieście ochronka ma 25 miejsc, to i tak dla około 20 dzieci miejsca w przedszkolu nie będzie. W pozostałych sołectwach tego rodzaju niebezpieczeństwa raczej nie ma. Niż demograficzny spowodował, że pozostanie w przedszkolu dzieci sześcioletnich nie skutkuje tam brakiem miejsc.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.