Previous
Next
Previous
Next

Wręczono Ordery Serca Matkom Wsi

orderyPodczas Powiatowego Dnia Matki w Parkoszu wręczono Ordery Serca Matkom Wsi. W spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Zawisłocze Pilźnieńskie przy współpracy z Powiatową Radą Kobiet i Gminą Pilzno, uczestniczyły panie ze stowarzyszeń z całego powiatu. O stworzenie odpowiedniej atmosfery zadbała kapela Pilźnianie.
Poniżej lista kobiet z terenu gminy Pilzno, które uhonorowano (wraz z uzasadnieniem organizatorów):
Maria Kozioł – mieszkanka Łęk Górnych aktywna członkini KGW w swojej miejscowości, przez wiele lat prowadziła wypożyczalnię naczyń. Jest uczynna i koleżeńska, zawsze służy pomocą. Wychowała wzorowo troje dzieci.
Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska – absolwentka Akademii rolniczej, Ekonomicznej w Krakowie oraz UMCS w Lublinie. Działaczka społeczna od pokoleń. Od 2010 roku pełni funkcję Burmistrza Pilzna, od zawsze związana z wsią, jest bardzo dobora gospodynią, ceni pracę społeczną kobiet, aktywnie udziela się, zauważa potrzeby środowiska wiejskiego, zawsze pamięta i podkreśla ciężką pracę kobiet.
Szefowa Stowarzyszenia Zawisłocze Pilźnieńskie Anna Głogowska – od 26 lat pełni funkcję sołtysa i prowadzi KGW w Mokrzcu. Promuje swoją miejscowość w gminie, powiecie i poza granicami. Jest przykładem wzorowej matki, działaczki, twórcy ludowego. Swoją działalnością daje przykład innym tworzącym się kołom.
Ordery otrzymały również mieszkanki powiatu dębickiego:
Sabina Zaucha, Irena Chmiel, Stanisława Maduzia, Janina Krzyżak, Wilhelmina Ungeheuer i Elżbieta Bielańska – gmina Dębica.
Gmina Czarna: Zenona Apolonia Michioń.
Maria Malinowska oraz Kazimiera Zima – gmina Jodłowa.
Janina Gąsior, Bogumiła Grych, Emilia Piękoś, Anna Jaszcz, Władysława Chojecka, Celina Dydyńska, Kazimiera Kulas oraz Renata Przydzielska – gmina Żyraków.
Kazimiera Gotfryd – gmina Brzostek.
Order Serca Matkom Wsi to symbol uznania za matczyny trud włożony w wychowanie młodego pokolenia Polaków – patriotów, za kształtowanie w rodzinnym domu i środowisku humanistycznych postaw moralnych, za niestrudzoną pracę w przeobrażaniu życia wsi, rodziny wiejskiej w nowoczesną, postepową, zamożną, korzystającą ze zdobyczy współczesnej cywilizacji, za autentyczne zaangażowanie w upowszechnianie cnót obywatelskich, za aktywność społeczno-zawodową w środowisku wiejskim i umiłowanie Ojczyzny.
Z grona zaproszonych gości obecni byli: Andrzej Reguła – starosta Powiatu Dębickiego, Mieczysław Bochenek – prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Rzeszowie, Zdzisław Siwula – zastępca wójta Gminy Dębica, Adrianna Miazga – sekretarz gminy Dębica, Mirosław Perz – sekretarz gminy Czarna oraz gospodarze Ewa Gołębiowska burmistrz Pilzna, Krzysztof Krawiec – zastępca burmistrza Pilzna, radni Powiatu Dębickiego – Anna Gawlik i Tadeusz Wójcik, a także Dorota Szczykutowicz – kierownik oddziału ODR w Dębicy.
Źródło UG. Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.