Previous
Next

„EKO Ogród Małych odkrywców” otwarty

13392036_661161744034060_1661066915681346574_o7 czerwca przy Przedszkolu Miejskim nr 4 w Dębicy otwarty został „EKO Ogród Małych Odkrywców”. Projekt którego koszt wyniósł ponad 64 tysiące złotych jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, a wniosek o dotację na jego realizację został przygotowany przez pracowników Biura Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Dębicy przy współpracy pracowników Miejskiego Przedszkola nr 4.

EKO Ogród Małych Odkrywców to zadanie, które zostało zrealizowane w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Parku Jordanowskim w ramach prowadzonej w placówce edukacji ekologicznej. Zakres przedsięwzięcia obejmował zakup wyposażenia do budynku przedszkola. Wśród zakupów znalazły się m.in. zakup tablicy interaktywnej z projektorem, laptopa, drukarki ze skanerem, zestawów do badania wody, gleby i powietrza, filmów edukacyjnych, aparatu fotograficznego, lupy, mikroskopu, lornetki, sprzętu młodych ekologów, stanowiska do prowadzenia zajęć plastycznych, stanowiska do prowadzenia doświadczeń oraz zakup krzesełek, stolików i mebli do przechowywania zakupionego sprzętu.
Do stworzonego ogrodu zakupiono min. altanę z wyposażeniem, sprzęt do zajęć ruchowych, kompostownik, pojemniki do segregacji, szklarnię oraz budki lęgowe dla ptaków.


Idea realizacji projektu zrodziła się w oparciu o rzeczywiste problemy, coraz częściej występujące w naszym społeczeństwie. Należą do nich przede wszystkim brak elementarnej wiedzy na temat ochrony środowiska, gospodarki odpadami, otaczającej nas przyrody, a także zdrowego trybu życia. Dlatego projekt obejmuje cztery obszary tematyczne, które są niezwykle istotne w procesie edukacji przedszkolnej: socjalizację, ochronę środowiska, sport i kulturę. Dzieci zaszczepione tematyką ekologiczną, w dalszym procesie edukacyjnym mogą być prekursorami „inicjatyw ekologicznych” i akcji zmierzających do poprawy stanu środowiska w szkole podstawowej, gimnazjum czy w szkole średniej” – mówi Tomasz Baran, kierownik Biura Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Dębicy, który przygotowywał wniosek o dotację na realizację tego projektu.

Według założeń, edukacja ekologiczna dzieci przedszkolnych, ich zaangażowanie i satysfakcja przełożą się na zainteresowanie tematyką ochrony środowiska i odpowiedzialności za otaczające nas środowisko zarówno ich rodziców, jak i znajomych. Utworzenie pierwszej bazy edukacji ekologicznej w Dębicy stanowi podstawy do kontynuowania działań w tym zakresie w szerszej skali i dla większej liczby odbiorców.

Całość zadania związanego z EKO Ogrodem Małych Odkrywców wyniosła 64.200,00 zł i była współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Wniosek o dotację został przygotowany przez pracowników Biura Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego przy współpracy pracowników przedszkola.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.