Previous
Next
Previous
Next

Jubileuszową edycję programu Śnieżki „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” wygrywa szkoła w Manasterzu!

fot.Sniezka_Kolorowe_boiska…czyli_Szkolna_Pierwsza_Liga-1„Od siebie trzeba wymagać najwięcej” – to motto Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu, która wygrała dziesiątą, jubileuszową edycję konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Już we wrześniu jej uczniowie rozegrają pierwszy mecz na nowym, wielofunkcyjnym boisku ufundowanym przez pomysłodawcę programu – Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA.
Za nami już dwa etapy konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. W tegorocznej edycji wzięły udział aż 142 szkoły podstawowe z całej Polski. Do drugiego, finałowego etapu przeszło 20 placówek, wyłonionych w głosowaniu internautów. To właśnie spośród nich jury konkursowe wytypowało swojego faworyta – Szkołę Podstawową im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu, która przygotowała najlepszą pracę konkursową. Dzięki temu na terenie placówki powstanie wielofunkcyjne, w pełni wyposażone, kolorowe boisko od Śnieżki. Zwycięzcy o werdykcie dowiedzieli się od samych organizatorów, którzy znienacka odwiedzili szkołę w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego. – Zwycięska wizytówka urzekła jurorów autorskim utworem muzycznym, wprowadzającym widza w ciekawą podróż przez świat wartości szkoły. Jury doceniło również umiejętność zachowania spójności całego filmu, którego kompozycję spina klamra w postaci nośnego hasła placówki. Ponadto dopracowany został każdy szczegół w bogatej scenografii, w którą wpisano liczne aktywności i osiągnięcia. Przez utwór prowadzą nas uczniowie, których role i kostiumy są przemyślane, barwne i ciekawe. To była świetna lekcja kreatywności, a do tego niezwykle owocna – podsumowuje Aleksandra Małozięć, Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.
Drugie miejsce w konkursie zdobyła Szkoła Podstawowa im. Świętego Floriana w Rębiszowie z województwa Dolnośląskiego. Na trzecim miejscu uplasowała się natomiast Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce z województwa Lubelskiego. W ramach programu przyznano także wyróżnienia dla następujących placówek: Zespół Szkół Sportowych Nr 1 w Krapkowicach (woj. Opolskie), Szkoła Podstawowa w Częstkowie (woj. Pomorskie), Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Strzelcach Krajeńskich (woj. Lubuskie), Gminny Zespół Szkół w Ozimku (woj. Opolskie). Dodatkowo wszystkie szkoły, które zgłosiły się do konkursu do 6 maja br. otrzymają od Śnieżki nagrodę gwarantowaną – 20 L farb.
fot.Sniezka_Kolorowe_boiska...czyli_Szkolna_Pierwsza_Liga_mapaW tym roku zadanie konkursowe polegało na stworzeniu „szkolnej wizytówki”, czyli krótkiego filmu prezentującego w ciekawy sposób potencjał i dokonania placówki. To doskonała możliwość, aby pochwalić się tym, z czego szkoła jest szczególnie dumna. Zadanie wymagało sporej kreatywności, ale jak co roku, tak i tym razem uczestnicy nie zawiedli. Prace konkursowe, które znalazły się w finałowej dwudziestce prezentowały wysoki poziom. Każda z nich była oryginalna pod względem interpretacji zadanego tematu.
 
Konkurs „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, to projekt, który od 10 lat nie tylko wspiera małe miejscowości w rozwijaniu infrastruktury sportowej, lecz także wyzwala energię, która drzemie w lokalnych społecznościach i integruje ich mieszkańców, z zapałem walczących o głosy dla swoich szkół. Główną ideą projektu jest promowanie wśród dzieci aktywnego spędzania wolnego czasu i sportowej rywalizacji fair play. Program adresowany jest do miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 30 tysięcy mieszkańców, trafia więc do wsi i małych miast, które często borykają się z brakiem profesjonalnej infrastruktury sportowej. To właśnie w takich zakątkach Polski Śnieżka wybudowała już 9 profesjonalnych boisk. Dziesiąte z nich będziemy mogli podziwiać już po wakacjach.
Pomysłodawcą programu oraz fundatorem nagród jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA.
 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.