Previous
Next
Previous
Next

Podsumowanie osiągnięć edukacyjnych uczniów dębickich szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2015/2016

???????????????????????????????21 czerwca w Domu Kultury Kosmos w Dębicy odbyło się podsumowanie osiągnięć edukacyjnych uczniów dębickich szkół podstawowych i gimnazjów.W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie dębickich podstawówek zdobyli łącznie 21 tytułów laureata i 45 tytułów finalisty w konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, a trzy spośród dębickich podstawówek na wojewódzkim podsumowaniu osiągnięć edukacyjnych otrzymały z rąk kuratora tytuł „Szkoły Przyjaznej Utalentowanym Uczniom”. W gronie tych wyróżnionych szkół znalazły się szkoły nr 11, 12 i 8.  Szkoła Podstawowa nr 11 zajęła drugie miejsce w województwie.

 

osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MGosiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MGosiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MGosiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG Dsc00037 osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MGosiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MGosiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MGosiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG Dsc00037 osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MGosiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MGosiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG osiągnięcia edukacyjne i sportowe SP i MG

Galeria zdjęć na FB

Równie dobrze wypadły miejskie gimnazja w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, potwierdzając utrzymującą się od wielu lat wysoką pozycję dębickiej oświaty. Uczniowie dębickich gimnazjów zdobyli 23 tytuły laureata i 32 tytuły finalisty, a Miejskie Gimnazjum nr 1 zajęło piątą lokatę w województwie uzyskując tytuł „Szkoły Przyjaznej Utalentowanym Uczniom”.

W roku szkolny 2015/16 tradycyjnie uczniowie klas szóstych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjów osiągnęli wysokie wyniki ze sprawdzianów i egzaminów końcowych.
Średni wynik ze sprawdzianu w kl. VI ośmiu szkół podstawowych to – 56,3 i jest wyższy zarówno od średniej powiatowej, wojewódzkiej i krajowej. Najwyższą średnią uzyskała Szkoła Podstawowa nr 12 – 64,8, co daje jej pierwsze miejsce w powiecie.
Gimnazja zdawały w tym roku sześć egzaminów: z j. polskiego, historii i wos-u, matematyki i przedmiotów przyrodniczych,  j. angielskiego i j. niemieckiego. Z wszystkich sześciu części średnie wyniki naszych  czterech gimnazjów są wyższe od średnich: powiatowej, wojewódzkiej i krajowej. Najlepsze wyniki osiągnęło Miejskie Gimnazjum nr 1: z j. polskiego – 80 %, przy średniej powiatowej – 66, wojewódzkiej – 71 i krajowej – 69.
Również w rywalizacji sportowej w bieżącym roku szkolnym dębickie szkoły odnosiły wiele sukcesów. Nie została jeszcze sporządzona końcowa klasyfikacja wojewódzkiego współzawodnictwa w gimnazjadzie i igrzyskach młodzieży szkolne, ale ze wstępnie uzyskanych informacji wynika, że w kategorii szkół podstawowych, Szkoła Podstawowa nr 5 zajęła siódme miejsce w województwie, a w kategorii gimnazjów, Gimnazjum nr 3 wygrało współzawodnictwo sportowe na Podkarpaciu.
W klasyfikacji miejskiej wśród szkół podstawowych: pierwsze miejsce zajęła SP nr5, drugie – SP nr 9, a trzecie –SP nr 10.

Wśród gimnazjów: I miejsce – MG nr 3, drugie – MG nr 2, a trzecie – MG nr 1.

 Osiągnięcia /laureaci- Szkoły Podstawowe

Osiągnięcia /laureaci – Gimnazja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.