Previous
Next
Previous
Next

Za nami XVI Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Wisłoka 2016”

DSCF4816Za nami XVI Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Wisłoka 2016”.  Tegoroczna impreza odbyła się w dniu 25 czerwca 2016 r., na trasie Pilzno – Dębica – Kozłów gm. Dębica. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Gmina Dębica oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.
Uroczystego otwarcia XVI edycji spływu dokonali: Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, Przewodniczący Rady Miasta Dębica Szczepan Mroczek, Przewodniczący Rady Gminy Dębica Piotr Żybura, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński oraz Poseł na Sejm RP Jan Warzecha.
Impreza, jak co roku, przyciągnęła sporą grupę kajakarzy z różnych zakątków Polski. Podczas tegorocznego spływu gościliśmy kajakarzy z: Ropczyc, Nagawczyny, Podgrodzia, Pustkowa, Dębicy, Kozłowa, Brzeźnicy, Bobrowej, Pustyni, Przecławia, Korzeniowa, Gumnisk, Strzyżowa, Rzeszowa, Iwonicza Zdroju, Sanoka, Żarnowa, Trepczy, Jasła, Dębowca, Straszęcina, Wrocławia, Jedlicz, Mielca, Ostrowów Tuszowskich, Strzegocic, Pilzna, Brzostka oraz Pustkowa – Osiedla.
W spływie czynny udział wzięli samorządowcy z powiatu dębickiego: Stanisław Rokosz i Zdzisław Mazur, którzy reprezentowali Gminę Dębica oraz Wojciech Iwasieczko i Tomasz Wróbel, którzy reprezentowali Miasto Dębica.
Najliczniejszymi grupami zorganizowanymi były ekipy z: Brzostka, Mielca, Jasła, Kumaki Kozłów, Ropczyc, Iwonicza Zdroju.
Łącznie w XVI Edycji Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Wisłoka 2016 wzięło udział łącznie 103 kajakarzy, którzy musieli sprostać wyzwaniom jakie przygotowała dla nich Wisłoka oraz upalna pogoda, która towarzyszyła kajakarzom przez cały czas trwania spływu.
Trasa jaką podczas spływu mieli do pokonania kajakarze została podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap o długości ponad 15 km, przebiegał przez malownicze tereny Gminy Pilzno, Gminy Dębica, Miasta Dębica i został zakończony wspólnym posiłkiem na tamie w Dębicy. Meta drugiego etapu, jak i całego spływu, była w Kozłowie gm. Dębica, a dokładnie w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym „Jałowce”, w którym również ugoszczono kajakarzy smacznym posiłkiem. Trasa drugiego etapu była nieco krótsza, lecz mimo to bardzo wyczerpująca, co było widać na twarzach przypływających kajakarzy. Jednak wysiłek fizyczny, z jakim przyszło się im zmierzyć podczas tych dwóch etapów, przyniósł również wiele uśmiechu, radości i dumy z dotarcia do mety.
Sprawna organizacja oraz czujna opieka na rzece podczas spływu jest niewątpliwie zasługą Komandora Spływu Wojciecha Papiernika oraz dzielnych ratowników Oli Siembab i Maksymiliana Ozgi, którzy przez całą trasę dbali o zdrowie uczestników spływu.
Już teraz w imieniu organizatorów zapraszamy za rok na kolejny spływ, na pewno nie zabraknie na nim dobrej zabawy oraz miło spędzonego czasu z nowopoznanymi osobami.
Fotoreportaż ze spływu można znaleźć pod tym linkiem:
http://gosir.gminadebica.pl/za-nami-xvi-ogolnopolski-splyw-kajakowy-wisloka-2016/
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.