Previous
Next
Previous
Next

To już pewne – Do Dębicy w licznym gronie przyjedzie młodzież na Światowe Dni Młodzieży

???????????????????????????????Blisko 900 osób  będzie gościło na ziemi dębickiej podczas odbywających się w tym roku w Polsce w dniach  20-24 lipca Światowych Dni Młodzieży. W  Dębicy, Pustkowie Osiedlu i Pilźnie gościć będą pielgrzymi z Czech, Chorwacji, Boliwii i Niemiec.  7 lipca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się spotkanie władz miasta, powiatu i wszystkich służb zaangażowanych  w organizacje pobytu pielgrzymów w Dębicy.
Najliczniejszą bo liczącą 807 osób stanowić będzie młodzież z Czech z diecezji Brno. Znacznie mniejsze grupy przyjadą do Dębicy z Chorwacji ( 50 osób), Boliwii (21 osób) i Niemiec (20 osób).
???????????????????????????????Pielgrzymi do Dębicy przyjadą 20 lipca. Następnego dnia ( 21 lipca) zaplanowany został dla gości dzień turystyczny podczas którego będą zwiedzali Dębicę, muzeum  – obóz Pracy w Pustkowie i Park Historyczny Blizna. Na zakończenie dnia będą mieli okazję zobaczyć  w DK Mors występ Zespołu Igloopolanie. 22 lipca odbędzie się piesza pielgrzymka uczestników ŚDM do sanktuarium w Zawadzie, a 23 lipca pielgrzymi wezmą udział w Diecezjalnym Dniu Wspólnoty w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. W niedzielę 24 lipca  zaplanowany został  dzień świąteczny w polskiej rodzinie wraz z udziałem w Eucharystii i  koncertem na Placu Solidarności. W  poniedziałek 25 lipca goście pożegnają Dębice i udadzą się na spotkanie do Krakowa.
???????????????????????????????Pielgrzymami którzy na czas Światowych Dni Młodzieży zawitają do Dębicy i okolicznych miejscowości opiekować będzie się 410 wolontariuszy.
Podczas spotkania które odbyło się 7 lipca w ratuszu omówione zostały sprawy bezpieczeństwa, zakwaterowania pielgrzymów i zabezpieczenia wszystkich niezbędnych kwestii podczas ich pobytu.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.