Previous
Next
Previous
Next

To już za nami – II Plażowy Turniej Piłki Siatkowej na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.

???????????????????????????????Za nami II Plażowy Turniej Piłki Siatkowej o puchar Wójta Gminy Dębica, Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Prezesa Dębickiej Akademii Siatkówki „KĘPA”, który odbył się w dniach 9-10 lipca 2016r., na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu. Organizatorami turnieju jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Dębicka Akademia Siatkówki „KĘPA”. Głównym sponsorem imprezy oraz fundatorem nagród była firma OLIMP Laboratories z Nagawczyny.
Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili siatkarze i siatkarki w kategorii do 18 roku życia. Tego dnia wystartowało łącznie 9 drużyn, w tym 3 żeńskie oraz 6 męskich, które batalie o zwycięstwo w turnieju toczyły w systemie brazylijskim, gdzie po dwóch przegranych meczach drużyna odpadała z zawodów. Podczas pierwszego dnia rozegrano łącznie 17 spotkań, które stały na wysokim i wyrównanym poziomie, o czym świadczy fakt, iż w wielu przypadkach o zwycięstwie musiał decydować tie-break. Młodzi zawodnicy, którzy powoli wchodzą do zawodowej siatkówki niejednokrotnie dawali ponieść się młodzieńczej fantazji, za którą szły finezyjne zagrania, wielokrotnie przynosząc zamierzony skutek w postaci zdobytego punktu. Większość zawodników i zawodniczek, którzy wystąpili w turnieju na co dzień trenuje w Dębickiej Akademii Siatkówki „KĘPA”. Dodatkowo o ich wysokich umiejętnościach świadczy fakt, że są oni obserwowani przez liczne siatkarskie kluby, które chętnie widziałyby ich w swoim składzie. Cieszy również fakt, iż przez cały czas trwania turnieju, między zawodnikami panowała przyjazna i luźna atmosfera, która pozytywnie wpływała na zawodników i ich poczucie humoru, a interesujące nagrody w postaci medali, pucharów oraz upominków od firmy Olimp dodatkowo motywowały do walki o każdy kolejny punkt.
???????????????????????????????Drugiego dnia gościliśmy zawodników w kategorii OPEN, podczas którego wystartowało 18 par, w tym 2 żeńskie, 1 mieszana i 15 męskich. Wszystkie drużyny rywalizowały w systemie pucharowym, który przy ewentualnej porażce, kończył nadzieje o triumfie w turnieju. W tym roku kolejny raz mogliśmy liczyć na silną obsadę turnieju, w którym wystartowało wielu zawodników na co dzień występujących w II i III ligowych klubach siatkarskich Młodej Ligi a nawet Plus Ligi m.in.: Sławomira Jungiewicza, który występował w drużynie Effectora Kielce, a obecnie jest zawodnikiem Niemieckiego TV Buhl oraz zawodnicy z drużyn: KS Błękitni Ropczyce, Karpaty Krosno oraz PZL Sędziszów Małopolski.
Drugiego dnia turnieju rozegrano łącznie 19 spotkań, które stały na bardzo wysokim  poziomie. Byliśmy świadkami wielu ciekawych wymian, efektownych obron i  mocnych ataków. Każda drużyna wznosiła się na swój najwyższy poziom, który powodował, iż do rozstrzygnięcia wielu pojedynków potrzebny był tak jak pierwszego dnia tie-break. W fazie finałowej turnieju zmierzyły się ze sobą trzy najlepsze pary, między którymi mecze zdecydowały o końcowym triumfie.
Dla wszystkich zawodników przygotowano pamiątkowe certyfikaty za udział w turnieju, a dla najlepszych trzech par w obu kategoriach organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody m.in.: medale, dyplomy, puchary, upominki od firmy Olimp oraz dla zwycięzców w kategorii OPEN bony finansowe.
???????????????????????????????Wręczenia nagród oraz uroczystego zakończenia turnieju dokonali Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński oraz Prezes Dębickiej Akademii Siatkówki „KĘPA” Piotr Mazur.
WYNIKI II PLAŻOWEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ:
Kategoria do 18 lat:
I miejsce – Tomasz Strzałka/Kacper Foryś
II miejsce – Łukasz Lach/Mikołaj Myzia
III miejsce – Marcin Strzałka/Damian Mazur
Kategoria OPEN:
I miejsce – Sławomir Jungiewicz/Golonka Marcin
II miejsce – Kamil Warzocha/Paweł Dziadosz
III miejsce – Matusz Skwirut/Wojciech Skwirut
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy dobrej postawy, zaangażowania ambitnej walki oraz osiągniętych wyników. Mamy nadzieję, iż w kolejnych edycjach również będziemy gościć tak wielu znakomitych zawodników, tym samym propagując siatkówkę jako dyscyplinę sportu, którą warto uprawiać i łączyć ją z przyjemnym wypoczynkiem w przyjaznym gronie znajomych.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.