Previous
Next
Previous
Next

Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju

Dębiccy policjanci ustalili sprawcę rozboju, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Poszkodowany mężczyzna stracił w wyniku tego zdarzenia 300 złotych. Okazało się, że znał napastnika, który go napadł. Zatrzymany mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.
 
policjaPolicjanci z referatu patrolowego kontrolujący rejon dworca w nocy z poniedziałku na wtorek, zauważyli w pobliżu postoju taksówek zakrwawionego mężczyznę, który chciał, aby taksówka odwiozła go do domu. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, a rozpytany przez funkcjonariuszy mężczyzna podał, że wcześniej został zaczepiony na ul. Kolejowej. Znany mu z widzenia mężczyzna zażądał od niego pieniędzy, a gdy usłyszał odmowę, zaczął popychać i szarpać zgłaszającego. Po przewróceniu go na chodnik, wyciągnął poszkodowanemu z kieszeni spodni pieniądze w kwocie około 300 złotych i oddalił się. Zgłaszający był trzeźwy i podał policjantom rysopis sprawcy rozboju.
 
Po dwóch dniach od zdarzenia sprawca tego przestępstwa został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do rozboju. Wyjaśnił, że tego dnia był pod dużym wpływem alkoholu i teraz żałuje swojego postępowania. Okazało się, że napastnik był w przeszłości wielokrotnie karany, w tym za podobne przestępstwa, a rok temu opuścił zakład karny po odbyciu 2,5 roku kary pozbawienia wolności.
 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Dębicy, sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.