Previous
Next

Projekt Stowarzyszenia „RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ”

Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” od 1 lipca realizuje projekt „Z tradycją w nowoczesność”.
Głównym celem naszego projektu jest łączenie tradycji z nowoczesnością poprzez: zgromadzenie i wykorzystanie przepisów na tradycyjne potrawy naszych mam i babć oraz wydrukowanie broszury z tymi przepisami, która zostanie rozdana w sierpniu podczas Dożynek Gminnych.
Dodatkowo proponujemy wspólne śpiewanie piosenek ludowych i biesiadnych oraz wydrukowanie śpiewników z tymi piosenkami, które zostaną wykorzystane przy organizacji spotkań.
Przekazanie umiejętności wicia i zdobienia wieńca dożynkowego, nabycie umiejętności artystycznego zdobienia
potraw poprzez multimedialny kurs carvingu, wzbogacanie umiejętności kulinarnych poprzez przygotowywanie współczesnych potraw z grilla orazwymianę przepisów i doświadczeń członków stowarzyszenia, udział w prezentacji przygotowanego wieńca dożynkowego podczas Dożynek Gminnych, wycieczka do skansenu w Kolbuszowej. We wrześniu na
zakończenie projektu proponujemy spotkanie z etnografem, który przybliży nam tradycje i obrzędy dawnej wsi.
Połączone ono będzie z prezentacją starych przedmiotów, naczyń związanych z gospodarstwem wiejskim oraz z grillowanie
Projekt jest realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie IX”, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodek Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu – oraz lokalnych partnerów: gminę
Dębica, Pilzno, Żyraków oraz firmę TIKKURILA POLSKA S.A
Szczegóły na plakacie.
plakat

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.