Previous
Next
Previous
Next

Polska wygrała Mistrzostwa Europy !

zdjecieJest to wiadomość jak najbardziej prawdziwa, bo dotyczy rozegranych  na Orliku w Pustkowie  mistrzostw pod nazwą „ Małe Euro”. To kolejna edycja rozgrywek dla wszystkich uczniów ZS w Pustkowie organizowanych przy okazji prawdziwych Mistrzostw Świata czy Europy. I właśnie tegoroczne rozgrywki przyniosły sukces reprezentacji Polski, w barwach której grali chłopcy z klasy VI. W kategorii dziewcząt z klas IV – VI  wygrały Włochy czyli dziewczęta z klasy VI. Ponadto triumfatorami tych piłkarskich zmagań były drużyny Węgier czyli dziewczęta z klasy III b szkoły podstawowej i Szwecja czyli chłopcy z klasy III a. Rywalizowali również najstarsi uczniowie. W kategorii gimnazjalistów wygrała drużyna Francji, w barwach której występowali chłopcy z klas I i  II oraz  Irlandia czyli dziewczęta z klasy III a .  Rozgrywki te trwały prawie trzy tygodnie. Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce 1 czerwca przy okazji obchodów Dnia Dziecka. Wtedy to wszystkie drużyny  ubrane w barwy państw, które reprezentowały, z flagami przemaszerowały na boisko Orlik , aby tam po wysłuchaniu hymnów Polski i Francji a także oficjalnego hymnu mistrzostw  rozpocząć zmagania turniejowe. Sportowa ambicja i zapał oraz umiejętności prezentowane przez uczestników tych zawodów były godne podziwu i naśladowania. Największą radość, zwłaszcza najmłodszym piłkarzom, sprawiły medale , które były wręczane przez prowadzących imprezę nauczycieli wychowania fizycznego oraz przez dyrektora szkoły. Impreza  ta oprócz  wrażeń sportowych dała uczniom wiedzę na temat państw, które reprezentowali, gdyż od marcowego losowania , wraz ze swymi nauczycielami przygotowywali flagi i szukali wiadomości o poszczególnych państwach. Dużą wartością jest również ogromne zaangażowanie rodziców podczas tej imprezy. Organizatorami „ Małego Euro”  byli nauczyciele wychowania fizycznego : Grzegorz Pietrzyk i Grzegorz Miszczak.
Jest to wiadomość jak najbardziej prawdziwa, bo dotyczy rozegranych  na Orliku w Pustkowie  mistrzostw pod nazwą „ Małe Euro”. To kolejna edycja rozgrywek dla wszystkich uczniów ZS w Pustkowie organizowanych przy okazji prawdziwych Mistrzostw Świata czy Europy. I właśnie tegoroczne rozgrywki przyniosły sukces reprezentacji Polski, w barwach której grali chłopcy z klasy VI. W kategorii dziewcząt z klas IV – VI  wygrały Włochy czyli dziewczęta z klasy VI. Ponadto triumfatorami tych piłkarskich zmagań były drużyny Węgier czyli dziewczęta z klasy III b szkoły podstawowej i Szwecja czyli chłopcy z klasy III a. Rywalizowali również najstarsi uczniowie. W kategorii gimnazjalistów wygrała drużyna Francji, w barwach której występowali chłopcy z klas I i  II oraz  Irlandia czyli dziewczęta z klasy III a .  Rozgrywki te trwały prawie trzy tygodnie. Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce 1 czerwca przy okazji obchodów Dnia Dziecka. Wtedy to wszystkie drużyny  ubrane w barwy państw, które reprezentowały, z flagami przemaszerowały na boisko Orlik , aby tam po wysłuchaniu hymnów Polski i Francji a także oficjalnego hymnu mistrzostw  rozpocząć zmagania turniejowe. Sportowa ambicja i zapał oraz umiejętności prezentowane przez uczestników tych zawodów były godne podziwu i naśladowania. Największą radość, zwłaszcza najmłodszym piłkarzom, sprawiły medale , które były wręczane przez prowadzących imprezę nauczycieli wychowania fizycznego oraz przez dyrektora szkoły. Impreza  ta oprócz  wrażeń sportowych dała uczniom wiedzę na temat państw, które reprezentowali, gdyż od marcowego losowania , wraz ze swymi nauczycielami przygotowywali flagi i szukali wiadomości o poszczególnych państwach. Dużą wartością jest również ogromne zaangażowanie rodziców podczas tej imprezy. Organizatorami „ Małego Euro”  byli nauczyciele wychowania fizycznego : Grzegorz Pietrzyk i Grzegorz Miszczak.
źródło; ugdębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.