Previous
Next
Previous
Next

Starosta Reguła do odwołania

IMG_6994Dziś rano odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Dębickiego na której został złożony wniosek o odwołanie starosty powiatu dębickiego Andrzeja Reguły. Oznacza to, że odwołany zostanie cały zarząd – jeśli w głosowaniu, które nastąpi mniej więcej za miesiąc, wniosek poprą radni.
Na wniosku podpisało się 14 radnych, z Prawa i Sprawiedliwości, Wspólnoty Ziemi Dębickiej oraz Ruchu Integracji Społecznej co oznacza, że szeregi dotychczasowej koalicji opuszczają radni RIS. Nie dalej jak w ostatni czwartek właśnie RIS udzielił staroście warunkowego poparcia  przy głosowaniu nad absolutorium dla niego, ale już w sobotę zapadła decyzja, że podpiszą się oni pod wnioskiem o odwołanie Reguły.
Dziś rano wniosek ten poparło 14 radnych przy obecności na sali 24 radnych. Nie było jedynie Pawła Adamka, który przebywa na urlopie za granicą.
Co teraz? Wniosek musi być głosowany w terminie nie krótszym niż 30 dni, co oznacza że na początku sierpnia odbędzie się sesja  na której będzie poddany on pod głosowanie.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.