Previous
Next
Previous
Next

Zaproszenie na spektakl rodzinny „Eunika w krainie cyrku”

eunikaSerdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na niezwykłe widowisko teatralne pt. „Eunika w krainie cyrku” w wykonaniu aktorów krakowskiej „Sceny Kalejdoskop”. Plenerowy spektakl, adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych, wystawiony zostanie na dębickim Rynku 24 lipca o godz.21.
„Eunika w krainie cyrku” to barwne i efektowne widowisko z elementami cyrku, oparte na motywach powieści Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów”. Tytułowa bohaterka zasypiając, przenosi się do fantastycznego świata, gdzie poznaje wiele niezwykłych postaci. Eunika wędruje z widzem przez cyrkowe krainy swojej wyobraźni, napotyka na swojej drodze niesamowite postacie, nieziemskie zwierzęta i inne wręcz surrealistyczne istoty. Przeżywając niezwykłe przygody coraz bardziej zagłębia się w świecie wyobraźni, który zauroczył ją bez reszty.
Oryginalny pomysł oraz dbałość o każdy szczegół zaowocowały powstaniem niezwykle ciekawego spektaklu, który w formie plenerowej nabiera nowych znaczeń. Przedstawienie to nie tylko piękne kostiumy, oryginalne maski, elementy cyrkowe, ale również wyjątkowa muzyka i porywająca akcja, wciągająca widza w wir wydarzeń.
Widowisko plenerowe „Eunika w krainie cyrku” nie jest spektaklem tylko dla dzieci, lub tylko dla dorosłych. Lewis Carroll w swojej powieści zawarł tak naprawdę dwie książki: dla dorosłych i dla dzieci. Artyści „Sceny Kalejdoskop” dołożyli wszelkich starań aby zachować ten niezwykły przekaz w swoim spektaklu, który ma nie tylko zachwycać obrazem, dźwiękiem, plastyką ciała, grą aktorów, czy efektami specjalnymi, ale przede wszystkim ma uczyć.
Scenariusz i reżyseria: Michał Brańka
Produkcja: Piotr Kulczyk
Występują: Anna Gurdek / Aleksandra Warchał, Ewa Pieczyńska / Karolina Gugała, Anna Tomana / Tomasz Kowalczyk
Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop” założony został w 1999 r. przez Piotra Kulczyka. Obecnie teatr jest prowadzony przez Piotra Kulczyka i Edytę Szotę-Kulczyk.
Scena Kalejdoskop to teatr niezależny, dzięki temu działający bez żadnych ograniczeń. Nie skrępowana wizja dała podwaliny do stworzenia oryginalnej przestrzeni artystycznej. Teatr Scena Kalejdoskop zajmuje się realizacją widowisk (spektakle plenerowe, uliczne, kostiumowe) oraz happeningów.
Pasja i zaangażowanie w tworzeniu każdego projektu zaowocowały kilkoma przebojami teatralnymi tj. widowisko uliczno-plenerowe z udziałem aktorów na szczudłach pt: Serce Don Juana – wystawione ponad 200 razy, wielkoformatowe widowisko In Vino Vitae, a także plenerowy spektakl familijny pt: Eunika w krainie cyrku.
Scena Kalejdoskop realizuje również wielkie korowody uliczne z wykorzystanie instalacji kołowych oraz kameralne przedsięwzięcia takie jak np. Wernisaż Żywych Rzeźb.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.