Previous
Next
Previous
Next

Zgromadził łupy w kilku workach

ss2095613886Sprawca włamania do domu przy jednej z dębickich ulic nie cieszył się długo swoim łupem. Kilka płóciennych worków znalezionych w jego mieszkaniu upewniło policjantów, że mają do czynienia ze sprawca czynu, a poszkodowany będzie mógł odzyskać wyposażenie i odzież, które utracił. Włamywacz przyznał się do przestępstwa i wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze.
Włamanie miało miejsce w sobotę 2 lipca około godz. 2 w nocy. Sprawca wyjaśnił, że wracając do domu z centrum miasta zauważył – jak mu się wydawało – opuszczony budynek. Będąc pod wpływem alkoholu wpadł na pomysł, że wewnątrz znajdują się rzeczy, które mogą mu się przydać.
Wyłamał wówczas zamek w drzwiach, w kolejnych wybił szybę i w ten sposób dostał się do środka. Jego łupem padło wyposażenie domu, takie jak czajniki elektryczne, radio, butla gazowa z kuchenką, zegar oraz odzież, biżuteria i konsole do gier. Nie pogardził również zasłonami, workiem z pościelą, opryskiwaczem oraz wieżą z głośnikami i rękawicami bokserskimi.
 
Łączna wysokość strat to 3200 zł. Cały łup wyrzucił przez okno, a następnie spakował do torby oraz worków i zaniósł do swojego domu. W złożonych wyjaśnieniach mężczyzna usprawiedliwiał się trudną sytuacją materialną i brakach w wyposażeniu swojego miejsca zamieszkania.
 
Włamywacz przyznał się do winy i zawnioskował o dobrowolne poddanie się karze. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Podkarpacka Policja
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.