Previous
Next
Previous
Next

Miejskie Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi

DSC03610Od 1 września 2016 r. Miejskie Gimnazjum nr 4 mieszczące się przy ul. Wyrobka zmienia nazwę na Miejskie Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dębicy.  W szkole uczniowie będą z wybranych przedmiotów – historii i geografii uczyć się w dwóch językach: polskim i angielskim. Decyzję w sprawie zmiany nazwy szkoły podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęli radni.
Z wnioskiem o zmianę nazwy szkoły zwrócił się do władz miasta dyrektor placówki. Pomysł został wcześniej pozytywnie zaopiniowany przez Radę Pedagogiczną MG nr 4 oraz Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. Zmiana nazwy szkoły związana jest z utworzeniem od 1 września br. oddziału dwujęzycznego w klasie pierwszej w celu poszerzenia oferty programowej szkoły oraz zwiększenia zainteresowania absolwentów szkół podstawowych kontynuacją edukacji w MG nr 4. W uruchomionym oddziale dwujęzycznym przynajmniej dwa zajęcia edukacyjne (z wyjątkiem j. polskiego – części historii dotyczącej historii Polski oraz geografii dotyczącej geografii Polski) odbywały będą się w języku polskim i angielskim.
„W założeniu stworzenia oddziału dwujęzycznego jest umożliwienie młodzieży, która szczególnie interesuje się językiem angielskim i chce rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie nauki nie tylko samego języka angielskiego w poszerzonym zakresie, ale także nauki dwóch innych przedmiotów w języku angielskim” – mówi Andrzej Czudecki, dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi  w Dębicy.
Jak podkreśla dyrektor placówki oferta klasy dwujęzycznej w MG 4 jest skierowana do wszystkich szóstoklasistów z terenu Dębicy, którzy chcieliby uczyć się w takiej właśnie klasie. Ponadto gimnazjum oferuje naukę w klasach ogólnych oraz klasach z możliwością poszerzenia zakresu wiedzy i umiejętności z przedmiotów ścisłych ( matematyka, fizyka, informatyka) oraz z przedmiotów humanistycznych (język polski, historia, wiedza o społeczeństwie). Gimnazjum proponuje także realizację indywidualnych programów nauczania z jednego lub kilku przedmiotów, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Lubów sportowych oraz korzystanie z licznych, działających w szkole kół przedmiotowych.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.