Previous
Next

Wywiad z Willym Nortonem z Neonfly – wersja polska

Willy-01-Version-02
Willy Norton, wokalista zespołu Neonfly, który w najbliższą sobotę zagra koncert na Czad Festiwalu w Straszęcinie. Fot. Profil FB zespołu Neonfly

Poniżej zamieszczamy tłumaczenie wywiadu w wokalistą zespołu Neonfly Willym Nortonem w wersji polskiej. Wielkie dzięki Magda za tłumaczenie!
 
To Wasza pierwsza wizyta w Polsce – z czym do tej pory kojarzył się Wam nasz kraj?
To nasza pierwsza wizyta w Polsce jako zespół i nie trzeba dodawać że jesteśmy bardzo podekscytowani występem dla Polskich fanów. Wiemy jak żarliwy stosunek mają Polacy do muzyki i nie możemy się doczekać podsycania ich entuzjazmu do ciężkiego brzmienia. Większość z nas miała okazję odwiedzić Polskę w przeszłości i z tych wizyt wyniosła dobre wspomnienia, w Londynie mamy Polskich przyjaciół, to wspaniale że możemy odwiedzić ich ojczyznę i rozpowszechniać Neonfly !
W Polsce wasza muzyka jest znana jeszcze niewielu osobom, ale patrząc na to co można znaleźć w sieci nie brak wam fanów. Jaką muzykę gracie?
Gramy zaciekle pamiętny typ piosenek oparty o heavy rock skoncentrowany na hiper melodycznym brzmieniu i świadomie skupiamy się na dostarczeniu epickich wrażeń. W skrócie kopiący w tyłek super melodyczny metal pozostający na dłużej w mózgu.
Skąd pomysł na wykorzystanie motywów kultury Azteków na Waszych koncertach?
To był bardzo organiczny proces. Nasz główny tekściarz i gitarzysta, Frederick Thunder, jest po części Meksykaninem i czuje się przez to spowinowacony z ojczyzną- więc był to punkt zaczepienia. Ale przypadkiem jest to, że kiedy zaczęliśmy pisać album 'Strangers In Paradise’  uderzyliśmy w liryczne tematy inwazji, imperializmu, nałogu i oswobodzenia, wydawało się że jest to główny kontekst idei amerykańskiej. Sprzymierzeni w tym że była to negatywna koncepcja odkrywania „ nowego świata” przez europejskich osadników jako niejako infiltracja dotychczas nieskażonego kontynentu. Ta wczesna forma imperializmu byłą czymś, czym byliśmy zainteresowani i czuliśmy porównanie z dzisiejszym światem. Dlatego napisaliśmy album o tym i wybraliśmy Aztecką symbolikę jako stosowną oprawę wizualną. To jest właśnie odpowiedź !
Gdybyście mieli w pięciu słowach zachęcić Polaków do przyjścia na Wasz koncert to jakie byłby to słowa?
Witamy. Każdego. Polskiego. Fana. Rocka!. LUB Energia. Pasja. Podniecenie. Melodia. Ogień
Pochodzicie z Londynu, miasta które podczas II Wojny Światowej ucierpiało jak mało które. Coś Wam mówią takie nazwy jak Dywizjon 303, generał Władysław Sikorski?
Straszna tragedia której doświadczyli Polacy podczas II wojny światowej była oczywiście dobrze znana na całym świecie i słusznie pamiętano tak fatalny rozdział w historii świata i Polski, nigdy nie powinien być powtórzony lub zapomniany. Mniej znanym faktem jest bohaterstwo Polskiego wojska na wygnaniu podczas II wojny światowej. Dywizjon 303 odegrał ważną rolę w bitwie o Anglie i generał Sikorski zrobił wielki krok aby utrzymać sen o Polskiej wolności aż do swej przedwczesnej i tajemniczej śmierci. Niestety wyczyn dywizjonu 303 i generała Sikorskiego nie jest dobrze znany w Wielkiej Brytani , jak powinien być- mimo że fantastyczny pomnik Sikorskiego był odsłonięty w Londynie 10 lat temu. Ci ludzie zasługują na uczczenie ich pamięci w widocznym miejscu w Wielkiej Brytanii za ich niesamowitą odwagę i lojalność wobec Anglii i Polski w czasie skrajnego niebezpieczeństwa i traumy. piosenki są zazwyczaj dobrym miejscem do uczczenia pamięci . może pewnego dnia napiszemy piosenkę opartą o ten temat, był by to mały sposób by powiedzieć dziękuje Polskim ludziom którzy oddali życie za wolność.
Jak rodowici Brytyjczycy jak oceniacie decyzję Waszego kraju o wyjściu z Unii Europejskiej?
Wielkie rozczarowanie. Jesteśmy zespołem który bazuje w Wielkiej Brytanii jesteśmy bardzo Pro-Europejscy z perspektywy. Mamy wielu przyjaciół, fanów i rodziny w Europie. Europa jako pojęcie ideału jest czymś co jest bardzo ważne dla nas. Cokolwiek co osłabia więzi w Europie jest pomyłką i krokiem w tył. Unia Europejska dla wszystkich jest grupą która łączy ludzi razem a zatem jest siłą na dobre… Jak Rock’n’ Roll
Dziękuję za rozmowę, I witamy w Polsce.
Dziękuję i zapraszam na nasz koncert w sobotę do Straszęcina
Rozmawiał Krzysztof Czuchra
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.