Previous
Next

Oświadczenie Burmistrza Miasta Dębica w sprawie lodowiska

szewczykZgodnie z wczorajszym moim komentarzem chciałbym przekazać kilka istotnych informacji. Z racji tego, że w temacie lodowiska krąży wiele nieprawdziwych informacji oświadczam Państwu, że:

  1. Od kilku lat lodowisko było w sierpniu mrożone, natomiast w tym roku lodowisko nie zostało zamrożone ponieważ instalacja została zdemontowana z powodu tego że nie została dopuszczona przez ekspertów do dalszej eksploatacji (ekspertyza została zrobiona w dniu 15 czerwca). Jako Burmistrz podjąłem odpowiedzialne kroki w celu wywiezienia amoniaku, który stanowił ogromne zagrożenie dla całego osiedla. Usuwanie amoniaku wraz z instalacją trwało do 7 lipca, w międzyczasie w dniu 20 czerwca pojawił się pomysł o wynajęciu lodowiska sezonowego. Gdy miałem rozeznanie na temat kosztów wynajęcia lodowiska tymczasowego postanowiłem przygotować uchwałę o zmianie w budżecie na przesunięcie środków na wynajęcie lodowiska sezonowego. Następnym krokiem było ogłoszenie przetargu (19 lipca) na wynajęcie tego lodowiska. Osoby odpowiedzialne za tą kwestię robią wszystko, aby jak najszybciej uruchomić lodowisko.
  2. Chciałbym też podkreślić, że poprzedni sezon był pierwszym, w którym lodowisko było dostępne w większym wymiarze czasu dla mieszkańców i jednocześnie gwarantując klubom sportowym odpowiednią ilość godzin do treningów.
  3. Od końca I kwartału prowadzone są rozmowy z Ministerstwem Sportu w celu pozyskania środków na gruntowny remont i modernizacje stałego lodowiska.

Podsumowując: Wszystkie pozostałe informacje które są w obiegu nie są ze mną konsultowane i na przyszłość proszę pytać w Ratuszu Miejskim lub w siedzibie MOSiR. Zależy mi, aby lodowisko zostało jak najszybciej zamrożone.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.