Previous
Next

Reguła pozostaje na stanowisku – nie powiodła się próba odwołania starosty

IMG_4447Nie powiodła się próba odwołania starosty powiatu dębickiego Andrzeja Reguły. Podczas dzisiejszej sesji wniosek ten poparło 13 radnych, a potrzeba było 15 głosów, aby usunąć starostę ze stanowiska. Głosowanie było tajne, więc nie wiadomo jak kto głosował.
Pewne jest, że za odwołaniem Reguły głosowali radni PiS i Wspólnoty Ziemi Dębickiej, przypuszcza się, że z wcześniejszych ustaleń wycofali się radni Ruchu Integracji Społecznej. Starosta przed głosowaniem apelował do radnych o „ludzkie podejście”. W głosowaniu za odwołaniem było było 13 radnych. 9 było przeciwnych. Jeden głos został oddany jako nieważny. Na sali obecni byli poseł Jan Warzecha oraz prezes Wspólnoty Ziemi Dębickiej Stefan Bieszczad. Nie było natomiast założyciela Ruchu Integracji Społecznej Stanisława Rokosza, który zwykł bywać na sesjach Rady Powiatu w momentach przełomowych.
-Jestem rozczarowany i zawiedziony tym co się wydarzyło – mówi poseł Jan Warzecha. To była dobra okazja aby dokonać zmian w starostwie powiatowym. Na pewno nie zaprzestaniemy prób zmiany władzy w powiecie, ale będziemy szukać innych partnerów. Kolejna, ustawowo określona, próba odwołania starosty może odbyć się dopiero za pół roku, ale może wcześniej nadarzy się okazja do zmian – dodaje poseł.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.