Previous
Next
Previous
Next

Agencja Nieruchomości Rolnych zrzekła się odszkodowania.

DSC_4553Postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia odszkodowania za nieruchomości
w Zawadzie, które było prowadzone od marca br zakończyło się korzystną dla Gminy Dębica decyzją. Agencja Nieruchomości Rolnych zrzeka się odszkodowania za przejęte przez Gminę Dębica działki z przeznaczeniem pod drogi.
Całe postępowanie zostało wszczęte po wydaniu na wniosek Gminy przez Starostę Dębickiego w dniu 5 października 2015 r. decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pod nazwą „ Budowa dróg, sieci kanalizacji deszczowej i sieci energetycznej dla uzbrojenia terenów inwestycyjnych w Zawadzie gm. Dębica”. Decyzja została wydana na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania
i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Gmina Dębica na podstawie decyzji Starosty stała się właścicielem działek przeznaczonych pod drogi. Ustawa jednak określa, że każdorazowo należy się odszkodowanie za przejęte nieruchomości i dlatego Starosta odrębnym postępowaniem ustalił odszkodowanie dla Agencji Nieruchomości Rolnej
w kwocie 462.531,00 zł.
Gmina Dębica wystąpiła z wnioskiem do ANR, aby na podstawie art.12 ust 7 i 8 ww ustawy zrzekła się w całości odszkodowania ponieważ przemawia za tym interes społeczny
i gospodarczy. Dodatkowo na korzyść Gminy Dębica przemawiała wspólna inicjatywa zawarta w Porozumieniu z dnia 18 sierpnie 2015 roku, podpisanym pomiędzy Agencją Nieruchomości Rolnych, Gminą Dębica, a Agencją Rozwoju Przemysłu, która zakłada współpracę tych trzech podmiotów dla celów zagospodarowania terenów w Zawadzie dla rozwoju regionu, w tym tworzenie nowych miejsc pracy w ramach podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec.
Z powyższych względów, w dniu 30 sierpnia 2016 r. Agencja Nieruchomości Rolnych złożyła do Starosty Dębickiego oświadczenie o zrzeknięciu się odszkodowania za działki przejęte pod drogi, dzięki czemu kwota ok. 400 000 zł zostanie przeznaczona na budowę infrastruktury pod Strefę.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.