Previous
Next
Previous
Next

Duża pomoc dla niepełnosprawnych

14380187_1155945387803903_2319573210169727878_oPonad 2,7 mln zł pozyskała gmina Pilzno na modernizację budynku remizy OSP w Parkoszu i urządzenie w nim środowiskowego domu pomocy dla niepełnosprawnych. W sumie koszt inwestycji przekroczy 3,2 mln zł, a planowany termin oddania obiektu do użytku to koniec 2018 roku.
Gmina wspólnie ze Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy Razem” z Pilzna zwróciła się z wnioskiem o dofinasowanie w ramach regionalnego programu operacyjnego. W prowadzonym przez stowarzyszenia środowiskowym domu pomocy będą świadczone usługi opiekuńcze. Skorzystać z nich będzie mogło około 60 niepełnosprawnych dorosłych mieszkańców gminy, którzy dzisiaj znajdują się pod opieką rodzin, nie mając żadnej możliwości korzystania z profesjonalnych zajęć, pozwalających doskonalić umiejętności życiowe i spędzać wolny czas.
Jeszcze w tym roku powinien rozstrzygnąć się przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu. Także w tym roku planowane jest rozpoczęcie prac. Ich zakres obejmować będzie modernizację obiektu i jego wyposażenie. Zakłada się także zakup samochodu do transportu osób, które korzystać będą z zajęć prowadzonych w środowiskowym domu pomocy od rana aż do godzin popołudniowych.
Do dyspozycji niepełnosprawnych ma być kilka pomieszczeń. Obok sal do prowadzenia zajęć w ramach warsztatów terapii zajęciowej planowane jest także urządzenie kuchni, w której niepełnosprawni przygotowywać będą samodzielnie posiłki.
źródło;Gmina Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.