Previous
Next
Previous
Next

Finał Ligi Tenisa Ziemnego Gminy Dębica zakończony

DSC03837W mieniony weekend zakończyły się rozgrywki w Lidze Tenisa Ziemnego Gminy Dębica. 17 września  na kortach w Pustyni odbył się wielki finał o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztofa Lipczyńskiego z udziałem najlepszej ligowej czwórki tenisistów.
Organizatorami Ligi byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy w Pustyni, Urząd Gminy Dębica oraz Łukasz Szczygieł, który zainicjował powstanie ligi. Do rywalizacji o mistrzowski tytuł zgłosiło się ponad 30 zawodników m.in.: z Dębicy, Sędziszowa, Ropczyc, Pilzna, Podgrodzia i Brzeźnicy.
Po ponad czteromiesięcznej rywalizacji, która toczyła się od 15 maja do 4 września zawodnicy podzieleni na trzy grupy rywalizowali o awans do fazy play-off. W grupach gry odbywały się w systemie każdy z każdym do dwóch wygranych setów.  Po rozegraniu ponad 100 meczy poznaliśmy finałową 16, która rozpoczęła rywalizację o tytuł mistrzowski. Finałowa drabinka zapowiadała wiele ciekawych i emocjonujących meczy. Faworyci sprostali wyzwaniu i w półfinałach spotkali się ze sobą Marcin Bargieł i Jakub Szczepanek oraz Grzegorz Dziukała i Łukasz Szczygieł. Pierwszy półfinał był niezwykle zacięty i do jego rozstrzygnięcia potrzebny był super tie-break, w którym lepszy okazał się Marcin Bargieł. W drugim półfinale po ciekawej walce zwyciężył Łukasz Szczygieł, który uzupełnił finałową parę. W sobotni poranek na kortach w Pustyni rozpoczęła się rywalizacja o mistrzostwo oraz trzecie miejsce. Mecz o trzecie miejsce na swoją korzyść po dobrej walce rozstrzygnął Grzegorz Dziukała pokonując Jakuba Szczepanka w dwóch setach 6:0, 6:4. Sporo emocji dostarczył mecz o pierwsze miejsce, w którym nie brakowało wielu ciekawych zagrań, długich wymian oraz zwrotów akcji. Pierwszy set przebiegał pod dyktando Łukasza, który po osiągnięciu przewagi na początku seta nie oddał jej do samego końca i zwyciężył 6:2. W drugim secie gra była bardzo wyrównana, dopiero w końcówce seta doszło do przełamania na korzyść Łukasza, który miał przy swoim serwisie piłkę meczową, jednak spokój i  dobra gra Marcina przyniosła zamierzony skutek i doprowadził do wyrównania. O zwycięstwie w drugim secie musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym lepszy okazał się Łukasz Szczygieł wygrywając cały mecz 6:2, 7:6 tym samym zdobywając tytuł mistrzowski. Dla Łukasza rywalizacja na kortach tym sezonie jest bardzo udana. W tym roku osiągnął on swój pierwszy finał rankingowego turnieju amatorów Polskiego Związku Tenisa rozgrywanego w Pustyni, tym samym awansując w ogólnym rankingu na 74 miejsce notując awans, aż o 70 pozycji.
Na zakończenie ligowych zmagań na terenie Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego w Pustyni zorganizowano dla wszystkich uczestników ligi małe spotkanie przy grillu, podczas którego podsumowano całe rozgrywki oraz wręczono puchary wraz z ciekawymi nagrodami dla zawodników.
W tym miejscu serdecznie dziękujemy firmie R-K Glass S.C. Świstak R., Tylec K., która od samego początku wspierała działania przy organizacji ligi i pomogła w ufundowaniu nagród dla zawodników.
DSC03863 DSC03844DSC03743DSC03777

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.