Previous
Next
Previous
Next

Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy wręczone

DSC0704620 września w Urzędzie Miejskim w Dębicy 15 uczniów dębickich szkół podstawowych i gimnazjalnych odebrało z rąk burmistrza Mariusza Szewczyka stypendia artystyczne i sportowe za szczególne osiągnięcia. W gronie stypendystów znalazło się 10 wyróżniających się sportowców i 5 uczniów wyróżniających się w sferze artystycznej.
Kapituła Konkursowa do spraw przyznawania stypendiów w zakresie osiągnięć sportowych oraz twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej pozytywnie zaopiniowała 10 osób za osiągnięcia sportowe i 5 osób za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej. Na tej podstawie Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk przyznał stypendia finansowane ze środków budżetu miasta w wysokości 300 zł. miesięcznie na okres 10 miesięcy – od września 2016 r. do czerwca 2017 r.
„Bardzo się cieszę, że w tym roku Kapituła Konkursowa zdecydowała o zwiększeniu liczby stypendiów sportowych. Mamy bardzo liczne grono uzdolnionych sportowo młodych dębiczan i sądzę, że te fundusze stypendialne pomogą im rozwijać swój talent i osiągać kolejne sukcesy. Nasi mali, i nieco więksi artyści swoimi występami na dębickich scenach dostarczają nam natomiast wielu wzruszeń. Niezapomniany był m.in. ostatni występ uczniów Szkoły Tańca Soul Dance, który powstał dzięki funduszom z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Takie talenty należy wspierać, również finansowo i jako samorząd staramy się to właśnie robić” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.
W zakresie osiągnięć sportowych stypendia otrzymali :
Stypendia sportowe:

 1. Maciej Bochnowski
 2. Aleksandra Ząbek
 3. Sylwia Kamińska
 4. Wiktoria Rżany
 5. Sara Rejniak
 6. Paula Sroczyńska
 7. Anna Wolak
 8. Jakub Rusin
 9. Gabriel Blezień
 10. Oskar Hadowski

Stypendia artystyczne:

 1. Jakub Skupień
 2. Maria Socha
 3. Oliwia Szela
 4. Aleksandra Ożóg
 5. Alicja Wojnarowska

DSC06978 DSC07028
DSC06995 DSC07038 DSC06937 DSC06999 DSC06959 DSC06965 DSC06923 DSC07043 DSC07033

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.