Previous
Next
Previous
Next

Grzegorz Czyż najlepszy w Urodzinowym Biegu Miasta Pilzna

bieg PilznoGrzegorz Czyż z Bogumiłowic zwyciężył w drugiej edycji Urodzinowego Biegu Miasta Pilzna. Ogółem do mety dotarło 131 zawodników, którzy zmierzyli się z dość trudną trasą na dystansie 10 km. Biegaczom i organizatorom sprzyjały niebiosa, ponieważ podczas imprezy nie padało, a jeszcze kilka godzin wcześniej przez Pilzno przeszła ulewa.

– Przed rokiem byłem drugi. Trasę już znałem, więc wiedziałem, co mnie czeka. Zacząłem spokojnie, po kilku kilometrach przyspieszyłem tempo i dobiegłem do mety jako pierwszy. Zacząłem biegać w wieku 34 lat, obecnie mam 49 lat. Jak często trenuję? Codziennie. Biegam do pracy, pokonując dystans około 5 kilometrów. Natomiast w drodze powrotnej z pracy pokonuję około 15-20 kilometrów – opowiada Grzegorz Czyż, reprezentujący Automatykę Tarnów – Grupa Azoty.

Zwycięzca pokonał trasę w czasie 38 minut i 8 sekund. Drugi Bernard Bystrek był słabszy o niecałe dwie minuty, natomiast trzecie miejsce w kategorii Open zajęła Katarzyna Albrycht.

W tym roku rozegrano również bieg niepełnosprawnych. Wygrał Grzegorz Sujdak. Na kolejnych miejscach podium sklasyfikowano Mirosława Sudoła i Pawła Gawlika. Wystartowało 7 zawodników.

– Bardzo fajna trasa, ale i momentami wymagająca. Na odcinkach wyłożonych kostką brukową musieliśmy uważać, aby nie zaliczyć wywrotki. Cieszę się, że przybywa wyścigów dla niepełnosprawnych. Takie imprezy jak dziś są najlepszą integracją – podkreśla Grzegorz Sujdak.

Nagrody wręczono również z podziałem na różne kategorie. Doceniono także najlepszych biegaczy z Pilzna – Mateusza Cichowskiego i Annę Cichowską. Na urodziny miasta pobiegły osoby pochodzące m.in. z: Dębicy, Tarnowa, Rzeszowa, Krosna, a nawet Szczecina. Imprezę żywiołowo poprowadził dziennikarz sportowy Marek Grzesik.

– Już dziś zapraszam do nas za rok, na kolejne urodziny miasta. W tym roku na sportowo świętujemy 662 od momentu lokacji Pilzna. Dziękuję za wsparcie sponsorowi generalnemu – firmie Omega Pilzna oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia – mówi Ewa Gołębiowska, burmistrz Pilzna.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie Timekeeper.

źródło: Urząd Miejski e Pilźnie
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.