Previous
Next

Kujawski pomagamy pszczołom

Z_Kujawskim_pomagamy_pszczo__om.pngCentrum Edukacji Ekologicznej zostało ambasadorem pszczół, bierze udział w ogólnopolskiej inicjatywie mającej na celu stworzenie tysięcy miejsc przyjaznych pszczołowatym.
Spraw, by pszczołowate zamieszkały w Twoim bliskim otoczeniu. Przy okazji zdobądź nagrodę dla naszej Gminy.

  1. CZYM SĄ WŁAŚCIWIE STREFY DLA PSZCZÓŁ?

Strefą dla Pszczół może być balkon, ogród przydomowy, ogródek działkowy, pobliska łąka, skwer. Ważne by miejsce to było służyło pszczołowatym oraz zapewniało im odpowiednie warunki do korzystanie z tej strefy.
By stworzyć takie miejsce warto pamiętać o Zasadach Przyjaciół Pszczół:

  1. Wiosną nie wypalam traw i nie spalam suchych łodyg i kwiatów zeszłorocznych roślin.
  2. Sadzę tylko takie rośliny, które nie znajdują się na liście gatunków inwazyjnych.
  3. Pozostawiam w ogrodzie „półdziki” zakątek.
  4. Stosuję naturalne nawozy i środki ochrony roślin.
  5. Zwiększam szanse pszczołowatych na wychowanie potomstwa poprzez budowę sztucznych gniazd.

Miejsca przyjazne pszczołom można zarejestrować pod linkiem, wystarczy wykonać telefonem zdjęcie, krótko je opisać i opublikować:
http://konkurs.pomagamypszczolom.pl/nowe-miejsce
Niech dzięki naszym wspólnym staraniom pszczołom żyje się lepiej. Najbardziej aktywna gmina otrzyma niezwykłą przestrzeń interaktywną poświęconą pszczołowatym.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.