Previous
Next
Previous
Next

Legendarny zapaśnik honorowym obywatelem Jeleniej Góry

lipienJeleniogórska rada miejska jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Józefowi Lipieniowi – legendarnemu zapaśnikowi, związanemu ze stolicą Karkonoszy.
Józef Lipień to czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich. Podczas igrzysk w Moskwie w 1980 roku zdobył srebrny medal. Jest też wielokrotnym medalistą mistrzostw świata oraz mistrzostw Polski w zapasach. Zdobył m.in. mistrzostwo świata w 1976 roku w Teheranie. Został dwukrotnie odznaczony medalem Za wybitne osiągnięcia sportowe oraz Krzyżem Orderu Odrodzenia Polski.
Więcej materiałów pod linkami :
http://www.nj24.pl/article/zapasnicze-zmagania-o-zloty-pas
http://www.nj24.pl/article/legendarny-zapasnik-honorowym-obywatelem
Materiały  dzięki uprzejmości Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie i portalu www.nj24.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.