Previous
Next

Podziękowanie za pracę osadzonych na rzecz dębickich placówek oświatowych

14264163_708447515972149_1371822777701275613_n15 września w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyło się spotkanie burmistrza Mariusza Szewczyka, zastępcy burmistrza Wojciecha Iwasieczko i dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusza Kozaka z ppłk. Bogdanem Witkosiem, dyrektorem Zakładu Karnego w Dębicy i pracownikami tej jednostki. Podczas spotkania burmistrz Mariusz Szewczyk złożył ppłk. Bogdanowi Witkosiowi podziękowania za pracę osadzonych w dębickim zakładzie karnym w szkołach i przedszkolach na terenie Dębicy.

Pod koniec marca br. burmistrz Dębicy i dyrektor Zakładu Karnego podpisali umowę na mocy której osadzeni zostali nieodpłatnie zatrudnieni przy pracach publicznych na terenie miasta. Więźniowie od kwietnia zajmowali się drobnymi remontami i pracami porządkowymi w szkołach i przedszkolach. Skazani pracowali pod kierownictwem i nadzorem osób z danego obiektu oświatowego zajmując się m.in. drobnymi naprawami sprzętu w szkołach i przedszkolach oraz porządkowaniem terenu przy tych obiektach.

14292532_708447379305496_3843646176756655191_n„Skazani, którzy nieodpłatnie pracowali w żłobku, przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach miejskich wykazali się dużym zaangażowaniem w wykonywaną pracę. Wykonali wiele prac które w znaczący sposób poprawiły stan techniczny sprzętów w tych placówkach. W tym roku z pomocy 26 osadzonych skorzystało ogółem 19 placówek. Jesteśmy jako władze miejskie bardzo zadowoleni z tej współpracy i zamierzamy ją kontynuować w przyszłości” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

W okresie od 1 kwietnia do 31 sierpnia br. osadzeni przepracowali na rzecz placówek oświatowych ponad 17 000 godzin. W przeważającej części wykonywali proste prace modernizacyjne i remontowe pod nadzorem konserwatorów i pracowników grupy remontowej przy MZO. Zajmowali się przede wszystkim utrzymaniem czystości w ogrodach szkolnych i przedszkolnych, układaniem chodników z kostki brukowej, wykonywali prace malarskie oraz remontowe w sanitariatach.

14330105_708447455972155_6945151902781523101_n„Osoby oddelegowane z Zakładu Karnego do szkół i przedszkoli wykazały się dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością za powierzone im do wykonania zadania. Dyrektorzy placówek bardzo pozytywne wyrażają się o pracy skazanych w ich placówkach” – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusz Kozak.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.