Previous
Next
Previous
Next

W okolicach stacji PKP w Grabinach znaleziono niewybuchy

IMG_1161
W rejonie Grabin wciąż są znajdowane pozostałości po I i II Wojnie Światowej

Pozostałości po ostatniej wojnie zostały znalezione podczas prac budowlanych w Grabinach. Na niebezpieczne znalezisko natknęli się robotnicy w rejonie stacji kolejowej. Miejsce zostało zabezpieczone przez strażaków i policję.  Wezwano patrol saperski z Rzeszowa.
Rejon Grabin był miejscem gdzie przez kilka miesięcy zatrzymała linia frontu w czasie II Wojny światowej. Praktycznie co kilka tygodni są znajdowane pozostałości po tych zmaganiach. Nie brak również tych ze wcześniejszego konfliktu czyli I Wojny Światowej.  Na tych terenach rozgrywała się Bitwa Gorlicka i do dziś sporo „zardzewiałej śmierci”, wciąż mogącej zabić. Znalezisko w pobliżu stacji PKP jest jednym z takich przypadków.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.