Previous
Next

Dofinansowanie do budowy ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej w Stobiernej.

13177987_611176369031251_7861730914251298260_n(1)Gmina Dębica otrzymała dofinansowanie zadania pn. „Budowa ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej w miejscowości Stobierna”.
W poniedziałek, tj 19 sierpnia 2016 roku otrzymaliśmy pismo z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, w którym oficjalnie zawiadamiają Gminę Dębica o uzyskanym dofinansowaniu. Decyzją Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie z dnia 06 września 2016 r. została przyznana dotacja w kwocie do 13.400,00 zł (nie więcej niż 80% kosztów zadania).
Zakres prac obejmuje ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną o długości 100 metrów, która będzie łączyła Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Park Owadów i Pajęczaków w Stobiernej. Wzdłuż ścieżki zostaną zamieszczone tablice edukacyjne z charakterystyką fauny i flory, ekspozycja z przekrojem różnych gatunków drzew leśnych  i owocowych oraz ławeczki. W tym zadaniu zaplanowano także utworzenie dwóch gier edukacyjnych, tj. kostki wiedzy, dzięki której poznamy gatunki ptaków oraz labiryntu natury, który pozwoli nam poznać nowe gatunki drzew i krzewów dzięki aktywności polegającej na dopasowaniu ich przekroju do owoców/szyszek. Dodatkowo zostaną postawione cztery „hotele” wykonane z bambusa, cegieł słomy i  drewna, które umożliwią owadom wędrownym budowę gniazd, hibernację podczas zimy itp. oraz cztery ule dla pszczół.
Łączy koszt zadania wyniesie ok. 18.750,00 zł. Jego realizacja rozpocznie się, jak i zakończy jeszcze w tym roku. Planowane otwarcie to przełom października i listopada 2016. Budowa ścieżki edukacyjno-dydaktycznej jest wynikiem coraz większego zainteresowania szkół zajęciami w Centrum Edukacji Ekologicznej i wzrostem liczby turystów w Stobiernej.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.