Previous
Next
Previous
Next

Sprzątanie świata w gminie Dębica

sprzotanieAkcja Sprzątanie Świata 2016, która w tegorocznej odsłonie przebiegała pod hasłem „Podaj dalej. drugie życie odpadów”, jak co roku, aktywnie realizowana była przez dzieci i młodzież z placówek oświatowych na terenie gminy Dębica. Głównym przesłaniem tegorocznej akcji było promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji oraz ich recykling. Do akcji zgłosiło się 13 placówek oświatowych – łącznie ponad 2000 uczniów. Tuż po pierwszym dzwonku na lekcje uczniowie pod opieką wychowawców ruszyli w teren by zrobić porządek. Grupy dzieci i młodzieży wyposażone w worki na śmieci ruszyły w wyznaczone rejony by zrobić porządek w swoich miejscowościach. Dzięki temu posprzątano śmieci zalegające w rowach, na terenach wokół szkół, boisk, lasów, kościołów, cmentarzy, placów zabaw, przystanków. Łącznie zebrano 160 worków odpadów.
Cała akcja sprzątania była skoordynowana przez Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Gminy w Dębicy, który zapewnił wszystkim uczestnikom akcji worki na odpady, rękawice lateksowe, odbiór odpadów z miejsc wcześniej ustalonych z uczestnikami akcji i ich transport do Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Paszczynie. Akcja przebiegała sprawnie, sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.