Previous
Next
Previous
Next

Po wakacjach na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu rusza druga część programu bezpłatnej nauki pływania dla uczniów z Zespołów Szkół z terenu Gminy Dębica.

DSC04849Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Klub Sportowy „CHEMIK” Pustków uzyskali dofinansowanie na prowadzenie i organizację w 2016 roku zajęć sportowych dla uczniów w ramach projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”, który odbywa się w dwóch etapach. Pierwsza część programu trwała od lutego do maja br., zaś druga część potrwa od września do grudnia z dwutygodniową przerwą w listopadzie.
Programem bezpłatnej nauki pływania są objęci wszyscy uczniowie z klas II-IV, którzy rozpoczęli program będąc jeszcze w klasach I-III ( roku szkolnego 2015/2016, które w tym roku szkolnym kontynuują edukację w wyższych klasach). Łącznie w zajęciach bierze udział ponad 900 uczniów, którzy w tej części programu wezmą udział w 10 godzinach bezpłatnej nauki pływania.
W ramach prowadzonych zajęć nauki pływania na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica organizuje dla objętych programem uczniów szereg zawodów pływackich, dzięki którym mogą sprawdzić nabyte podczas zajęć umiejętności. Na koniec programu organizowany jest wielki finał z udziałem wszystkich uczniów, w którym uczniowie walczą o nagrody indywidualne oraz w sztafecie o tytuł dla najlepszej szkoły.
Dzięki tak wydatkowanym funduszom uczniowie Szkół Podstawowych Gminy Dębica, mogą właściwe kształtować swoją kulturę fizyczną, poprawiać swój stan zdrowia, rozwijać kondycję oraz ogólną sprawność fizyczną.
Jest to bardzo ważne, by od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach postawy, które pozytywnie wpłyną na ich rozwój i w przyszłości przyniosą im same korzyści.
Program realizowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przyznało na te cel  dofinansowanie w wysokości 130.000 zł, dodatkowe środki w kwocie 70.000 zł pochodzą z budżetu Gminy Dębica.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.