Previous
Next
Previous
Next

Zawody Sportowo-Obronne w Chotowej

29_04Udzielanie pierwszej pomocy, orientacja w trudnych warunkach terenowych oraz strzelanie do tarczy – to konkurencje, w których rywalizowali młodzi w Zawodach Sportowo-Obronnych dla klas szkół ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym oraz pododdziałów organizacji „Strzelec” z powiatów administrowanych przez WKU Mielec. Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Dębicy, Urząd Miasta Dębica, Urząd Gminy Czarna oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Mielcu. W zawodach wzięło udział 13 zespołów dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych powiatów: mieleckiego, ropczycko-sędziszowskiego, dębickiego i kolbuszowskiego.
Rywalizację rozpoczęto od strzelania z karabinku sportowego do tarczy – trudna dyscyplina wymagająca od zawodników skupienia i celnego oka. Zmagania odbyły się na strzelnicy LOK w Ropczycach.
Natomiast w lasach w Chotowej młodzi ludzie wystartowali w biegu na orientację – trzyosobowe zespoły musiały w ciągu godziny odnaleźć pięć wskazanych na mapie punktów. Uczestnicy prezentowali również swoją wiedzę w zakresie udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej. Udział w zawodach był dla młodzieży nie tylko walką o zwycięstwo, ale przede wszystkim próbką prawdziwej szkoły życia.
Podsumowanie zawodów odbyło się na terenie GRAND Chotowa Hotel SPA & Resort, gdzie najlepsi zawodnicy otrzymali puchary. Dla wszystkich uczestników przygotowano upominki i żołnierską grochówkę.
 
ZOBACZ WYNIKI
 
ZOBACZ ZDJĘCIA
 
źródło;Starostwo powiatowe w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.