Previous
Next
Previous
Next

Historyczny mural już w weekend w Dębicy

mural
W poniedziałek, 17 października, Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka oficjalnie zaprezentuje kolejny mural o tematyce historycznej. Dzieło, przedstawiające ułanów z 5. Pułku Strzelców Konnych, które w najbliższy weekend zostanie stworzone na ścianie jednej z dębickich kamienic, to drugi po Rzeszowie tego typu projekt wykonany z inicjatywy Śnieżki.
Tematyka zaprojektowanego dla Dębicy muralu, zgodnie z ideą przedsięwzięcia, nawiązuje do lokalnej historii. Obraz inspirowany archiwalną fotografią z 1933 roku będzie przedstawiał ułanów 5. Pułku Strzelców Konnych, jednostki która w okresie międzywojennym stacjonowała w garnizonie Dębica.
Wielkoformatowe dzieło, dzięki współpracy z samorządem Miasta Dębica, zostanie wykonane na ścianie budynku zlokalizowanego przy ul. Rzeszowskiej 15 („Dom Seniora”), przy Skwerze Mikołajkowów. Oficjalną prezentację muralu, połączoną z żywą lekcją historii z udziałem Stowarzyszenia Szwadron Jazdy 5. Pułku Strzelców Konnych zaplanowano na godzinę 11:00.
Udział rekonstruktorów odtwarzających tradycje kawaleryjskie będzie okazją do zaprezentowania m.in. umiejętności władania szablą i lancą na koniu, pokazu woltyżerki oraz kadryla kawaleryjskiego. Spotkanie ma formę otwartą, a do udziału w nim zaproszona została między innymi młodzież szkolna. Dla uczestników przewidziano pamiątkowe pocztówki.
Mural o powierzchni 170 m2 w całości wykonano przy użyciu produktów Foveo Tech, marki z portfolio Śnieżki.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.