Previous
Next
Previous
Next

„Na fundamentach wiary” – konferencja popularno-naukowa

DSC09849Ponad 130 osób wzięło udział w zorganizowanej 13 października w Urzędzie Miejskim w Dębicy sesji popularno naukowej „Na fundamentach wiary. Kościół Katolicki ziemi dębickiej na przestrzeni wieków” pod honorowym patronatem ks. bp Andrzeja Jeża. W konferencji obok licznej reprezentacji dębickiego duchowieństwa i przedstawicieli samorządu uczestniczył biskup pomocniczy Leszek Leszkiewicz.
 
Zgromadzeni w sali sesyjnej dębickiego ratusza uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać czterech wykładów poświęconych historii kościołów, parafii i duchowieństwa na ziemi dębickiej na przestrzeni wieków. W gronie prelegentów znaleźli się: siostra dr Agnieszka Skrzypek, ks. dr Grzegorz Baran, ks. Sebastian Musiał natomiast wykład przygotowany przez ks. Pawła Nowaka odczytał Tomasz Czapla, kustosz Muzeum Regionalnego w Dębicy. Na zakończenie konferencji w magistracie miała miejsce prezentacja książki Siostry Agnieszki Skrzypek „Służebniczki dębickie w diecezji tarnowskiej w latach 1891-1989”. Organizatorami konferencji byli: Muzeum Regionalne w Dębicy, Parafia Św. Jadwigi w Dębicy, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP w Dębicy, Muzeum Regionalne w Pilźnie. We współorganizację wydarzenia włączyli się także: Klasztor Ojców Karmelitów w Pilźnie, Parafia św. Jana Chrzciciela w Pilźnie, Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie, Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Łękach Górnych, Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim, Parafia św. Mikołaja w Brzezinach, Muzeum i Archiwum I LO w Dębicy i Parafia Wniebowzięcia NMP w Przecławiu.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.