Previous
Next
Previous
Next

Doktorat honoris causa KUL dla prof. Krzysztofa Pendereckiego

5718_84169Podczas trwającego w Lublinie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim  Kongresu Kultury Chrześcijańskiej tytułu doktora honoris causa KUL otrzymał  prof. Krzysztof Penderecki, wybitny kompozytor i dyrygent twórca takich dzieł jak „Pasja wg św. Łukasza”, „Polskie Requiem”, „Ofiarom Hiroszimy – tren” czy „Polymorphia”.

Uroczystość odbyła się dzisiaj 14 października 2016 r. o godz. 9.00 w Auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego.  Tytuł doktora honoris causa jest najwyższą godnością nadawaną przez Senat KUL osobom szczególnie zasłużonym na polu nauki, religii lub kultury. Laudację podczas uroczystości wygłosił prof. Leszek Mądzik.
 
 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Zykubka z Wydziału Filozofii KUL , fot. Tomasz Koryszko
Obszerna galeria zdjęć Wydziału Filozofii KUL – zobacz
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć także na profilu FB Radia Lublin

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.