Previous
Next
Previous
Next

Metamorfoza Pana Romana!

jan„Duży” problem Nadwaga oraz otyłość to niestety wciąż rosnący problem naszego społeczeństwa. Tyjemy w zastraszającym tempie! Według statystyk 52% Polaków powyżej 18 roku życia ma nadwagę.
Otyłość to nie tylko defekt kosmetyczny – mówi Magdalena Parys – Świstak, dietetyk Naturhouse. – U osób z nadmiernymi kilogramami obserwujemy obniżoną samoocenę, liczne kompleksy, zwiększa się również prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy, problemów z układem oddechowym, nowotworów czy zwyrodnień kręgosłupa – wymienia. Statystyki są alarmujące – już ponad połowa Polaków ma problemy z wagą, a coraz częściej dotyczą one także dzieci i młodzieży. Jak pokazują dane Światowej Organizacji Zdrowia blisko co trzeci nastolatek w naszym kraju waży ponad normę. Dlaczego tak się dzieje i jak poradzić sobie z problemami z wagą?
Dlaczego tyjemy?
Przybieranie na wadze jest skutkiem nieregularnego odżywania, podjadania między posiłkami lub przed snem oraz źle skomponowanego jadłospisu. Niewłaściwe nawyki żywieniowe powodują, że z problemem nadwagi borykamy się już od najmłodszych lat, a z czasem coraz trudniej jest nam sobie z nim poradzić – mówi Magdalena Parys – Świstak, dietetyk Naturhouse. Warto też pamiętać, że wielokrotne próby odchudzania, głodówki czy źle dobrane kuracje zamiast pomóc, zwiększają ryzyko wystąpienia otyłości.
Czym grozi otyłość?
– Nadmierne kilogramy wpływają zarówno na nasz wygląd, jak i kondycję całego organizmu. Problemy z cerą, wypadające włosy, nadmierna potliwość, cukrzyca typu II, choroby układu krążenia, nowotwory czy zwyrodnienia kręgosłupa to tylko część zagrożeń wynikających z otyłości, która została już uznana za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku – informuje dietetyk Naturhouse. Nadmierne kilogramy mają szczególnie negatywne konsekwencje w przypadku dzieci i młodzieży – przyczyniają się do nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu. Mogą być również przyczyną niemiłych komentarzy ze strony rówieśników. Pozytywna zmiana Podstawą walki z otyłością jest zmiana nawyków żywieniowych. Chcąc zrzucić kilogramy powinniśmy wybierać odpowiednio zbilansowane diety, dostarczające organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, oparte na zasadach zdrowego odżywania. W tym celu warto skorzystać z pomocy dietetyka, który na podstawie dokładnego wywiadu oraz specjalistycznych badań dopasuje indywidualną kurację odchudzającą, uwzględniając m.in. nasz wiek, przebyte choroby oraz styl życia. Specjalista ds. żywienia pomoże nam również w nauce prawidłowych zasad odżywania, dzięki czemu po zakończeniu kuracji unikniemy efektu jo-jo i zachowamy efekty diety.
Metamorfoza Pana Romana !
Swoje przyzwyczajenia postanowił zmienić Pan Roman, któremu udało się schudnąć już 25 kg
CO SKŁONIŁO PANA DO PODJĘCIA KURACJI ODCHUDZAJĄCEJ W CENTRUM DIETETYCZNYM NATURHOUSE?
Decyzja o podjęciu kuracji odchudzającej dojrzewała we mnie od dłuższego czasu i jednego byłem pewien, że jeżeli się zdecyduję to kuracja prowadzona będzie pod kontrolą osoby kompetentnej w tej dziedzinie czyli dietetyka. Po wstępnej konsultacji z dwoma gabinetami dietetycznymi i bardzo dobrych referencjach osoby, która już prowadziła kurację z dobrym skutkiem w Naturhouse wybór mój padł na Centrum Dietetyczne Naturhouse.
 
BAŁ SIĘ PAN PIERWSZEJ WIZYTY?
Nie. Nie czułem, żadnego lęku ani obaw ponieważ mój ogólny stan zdrowia był dobry tylko, że z „lekką” nadwagą.
CZY ODCHUDZAŁ SIĘ PAN JUŻ WCZEŚNIEJ? STOSOWAŁ PAN TZW. „DIETY CUD”? CZY TO JEST PANA PIERWSZY KONTAKT Z DIETĄ ?
Tak, starałem się przeprowadzać samodzielnie różne diety cud. Skutek moich terapii był zadowalający tylko w pierwszym etapie czyli utracie masy ciała. Potem następował efekt jo-jo i znów „dobrze” wyglądałem.
 
CZY ZAKOŃCZYŁ PAN KURACJĘ W NATURHOUSE? CZY DO PEŁNI SUKCESU JESZCZE CHCE PAN UZYSKAĆ JAKIŚ EFEKT ?
W chwili obecnej jestem w trakcie kuracji pod wnikliwą opieką Pani dietetyk. Do pełnej realizacji planowanych założeń brakuje tylko 5 kg.
CZY BOI SIĘ PAN EFEKTU JO-JO ?
Efekt jo-jo nie jest mi zjawiskiem obcym, lecz przy pomocy prowadzącej moją kurację Pani dietetyk z tym doświadczeniem i wiedzą, które posiadam teraz jestem gotowy stawić mu czoła.
CZY JEST PAN ZADOWOLONY Z OSIĄGNIĘTYCH EFEKTÓW? JAK REAGUJE RODZINA I ZNAJOMI NA PANA OGROMNĄ ZMIANĘ?
Jestem bardzo zadowolony z osiągniętych efektów. Moja waga została znacznie zredukowana co jest zauważalne. Reakcja rodziny i znajomych na obecny mój wygląd jest pozytywna co jeszcze bardziej mnie utwierdza o słuszności podjętej kuracji. Dwie osoby z grona moich znajomych również podjęły kurację w Centrum Dietetycznym Naturhouse w Krakowie i Wrocławiu, życzę im powodzenia. Chciałem bardzo podziękować mojej żonie Halinie za wsparcie i motywację w dążeniu do wymarzonego celu. Dziękuję!
JAK OCENIA PAN KURACJĘ PROWADZONĄ W CENTRUM DIETETYCZNYM NATURHOUSE? (DIETA,WIZYTY,SUPLEMENTY)
Ja, osobiście jestem bardzo zadowolony z współpracy z Panią dietetyk i pracownikami Centrum Dietetycznego Naturhouse. Proponowana dieta spełnia w 100% moje oczekiwania i świadczy o dużej znajomości tematu i fachowości Pani dietetyk. Wizyty są regularne i wcześniej uzgadniane z pacjentem. Proponowane suplementy nie maja wpływu na zmianę samopoczucia ani nastrojów i pozwalają prowadzić normalny zdrowy tryb życia.
Akcja „Uwaga Nadwaga” organizowana przez Centra Dietetyczne Naturhouse rozpoczęła się 19 września 2016 roku i potrwa do końca listopada. Ma ona za zadanie zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii prawidłowych nawyków żywieniowych. W ramach akcji oferujemy bezpłatne konsultacje z dietetykiem w Centrum Dietetycznym Naturhouse, a także organizację bezpłatnych prelekcji i spotkań z dietetykiem w szkołach, miejscach pracy, placówkach opieki medycznej i placówkach państwowych, dotyczące zdrowego odżywiania i profilaktyki nadwagi i otyłości. Zapraszamy do współpracy!
Od 19 września w ramach „Kampanii Uwaga Nadwaga” dołącz do akcji z nami! Zapraszamy wszystkich serdecznie do naszego Centrum Dietetycznego Naturhouse.
big_logo_naturhouse_poziome_1
 
 
CENTRUM DIETETYCZNE NATURHOSE
Ul. Rynek 43, 39-200 Dębica
tel. kontakt. 883 771 774
E-MAIL: debica.rynek@naturhouse-polska.com

DSCF3046
Dietetyk inż. Magdalena Parys- Świstak

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
GODZINY OTWARCIA:
Poniedziałek i piątek: 11.00-19.00 Wtorek i Czwartek : 7.00-15.00 Środa: 12.00-20.00
Aby umówić się na bezpłatną konsultację wystarczy zadzwonić!
przycisk grafika (1)

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.