Previous
Next
Previous
Next

Dzień Edukacji Narodowej w Dębicy

DSC0956913 października w Domu Kultury Śnieżka w Dębicy odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość była okazją do wyróżnienia i nagrodzenia nauczycieli miejskich szkół i przedszkoli.
„Dzień Edukacji Narodowej jest wyjątkową okazją, aby wyrazić serdeczną wdzięczność Nauczycielom i Wychowawcom, za ich ofiarną pracę i trud wkładany w kształtowanie serc i umysłów. Jest chwilą, gdy pragniemy przekazać podziękowania za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i zaangażowanie w wypełnianie wyjątkowego powołania, jakim jest zawód nauczyciela” – mówił podczas rozpoczęcia uroczystości dyrektor MZO Ireneusz Kozak.
Tradycją jest już, że w Dniu Edukacji Narodowej szczególnie doceniana jest praca pedagogów, którzy w ostatnim roku szkolnym uzyskali kolejne stopnie awansu zawodowego, a zwłaszcza stopień nauczyciela dyplomowanego przyznawany po zaliczeniu rozmowy kwalifikacyjnej przed komisją powołaną przez kuratora oświaty.

Dzień Edukacji Narodowej 2016 Dzień Edukacji Narodowej 2016 Dzień Edukacji Narodowej 2016 Dzień Edukacji Narodowej 2016 Dzień Edukacji Narodowej 2016 Dzień Edukacji Narodowej 2016 Dzień Edukacji Narodowej 2016 Dzień Edukacji Narodowej 2016 Dzień Edukacji Narodowej 2016 Dzień Edukacji Narodowej 2016 Dzień Edukacji Narodowej 2016 Dsc09516 Dzień Edukacji Narodowej 2016 Dzień Edukacji Narodowej 2016 Dzień Edukacji Narodowej 2016

Gratulacje i wiele ciepłych słów do dębickich nauczycieli skierował burmistrz Mariusz Szewczyk, który dziękował im za codzienny trud pracy, cierpliwość i kształtowanie młodego pokolenia dębiczan.
W roku szkolnym 2015/2016 tytuł nauczyciela dyplomowanego uzyskali:
siostra Krystyna Stopka nauczyciel religii w SP 9
Jolanta Szala nauczyciel wych. przedszkolnego w PM 5
Beata Baran nauczyciel wych. przedszkolnego w PM 6
Agnieszka Foryś wych. przedszkolnego w PM 5
Agnieszka Rasińska nauczyciel świetlicy w SP 9
Katarzyna Sokołowska nauczyciel świetlicy w SP 9
Agata Szelest nauczyciel j. polskiego w MG 2
Joanna Szul nauczyciel j. niemieckiego w MG 2
Elżbieta Skupnik nauczyciel wspomagający w SP 11
Monika Badowska naucz. edukacji wczesnoszkolnej w SP 10
Krystyna Gałat nauczyciel religii i biblioteki w SP 11
Ewa Wodzień naucz. wspomagający w SP 11
Grzegorz Hołdys nauczyciel wych. fizycznego w MG 1
Krzysztof Bizoń nauczyciel wych. fizycznego w SP 9
Krzysztof Jużecki nauczyciel wych. fizycznego w ZS 1
Osiemnastu nauczycieli otrzymało Nagrodę Burmistrza Miasta Dębicy. W gronie nagrodzonych znaleźli się :
Małgorzata Kusibab nauczyciel wych. przedszkolnego PM 1
Dorota Strzałka nauczyciel wych. przedszkolnego PM 2
Jadwiga Królikowska nauczyciel wych. przedszkolnego PM 5
Urszula Kulig nauczyciel wych. przedszkolnego PM 7
Liliana Anna Wawrzaszek naucz. edukacji wczesnoszkolnej SP 2
Bożena Kopala naucz. edukacji wczesnoszkolnej SP 9
Maria Ochab nauczyciel przyrody SP 10
Lidia Lula nauczyciel j. niemieckiego SP 11
Renata Dzięglewicz – Stefan nauczyciel j. polskiego SP 11
Beata Cebula nauczyciel j. polskiego SP 11
Teresa Szeliga nauczyciel wspomagający SP 11
Anna Olechowska nauczyciel j. polskiego SP 12
Irena Stawarz nauczyciel biologii MG 1
Grażyna Mytych nauczyciel j. niemieckiego MG 1
Bożena Czudecka nauczyciel fizyki MG 2
Mariola Świątek–Markowska naucz. edukacji wczesnoszkolnej ZS 1
Marta Laskowska dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 9 PM 9
Paweł Adamek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 SP 3
Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał Zbigniew Drzymała – dyrektor MG nr 1, który wyróżnienie odebrał w Rzeszowie podczas uroczystości związanych z Dniem Edukacji Narodowej.
Minister Edukacji Narodowej przyznaje również najwyższe odznaczenie resortowe – Medal Komisji Edukacji Narodowej.
Wśród wyróżnionych są również nauczyciele dębickich placówek oświatowych. W gronie uhonorowanych Medalem KEN znaleźli się:
:
Liliana Wawrzaszek – SP nr 2
Wiesława Krok – Piskadło – SP nr 2
Zofia Kiszka – SP nr 11
W imieniu wszystkich dębickich przedszkolaków i uczniów życzenia nauczycielom złożyli Lenka Kamińska i Ignaś Chmiel z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz Martyna Josypów – uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 i Jagoda Misiewicz – uczennica Miejskiego Gimnazjum nr 1.
W programie artystycznym przygotowanym specjalnie dla nauczycieli na zakończenie uroczystości wystąpili Zuzia Misiewicz, Martyna Josypów i Jagoda Misiewicz.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.