Previous
Next
Previous
Next

Emisja filmu „Brzostek: historia pewnego powrotu” we wtorek 11.10.2016 r. o godz. 20:30 na TVP Kultura

744px-POL_gmina_Brzostek_COA_svgJuż w najbliższy wtorek (tj. 11 października 2016 r.) o godz. 20:30 na kanale TVP Kultura zostanie wyemitowany film dokumentalny pt. „Brzostek: historia pewnego powrotu”. Wyreżyserowany został przez światowej sławy reżysera Simona Target’a. Powstał on z inicjatywy prof. Jonathana Webbera, którego dziadek został pochowany w Brzostku. Przybywając do miasta profesor, nie odnajduje cmentarza żydowskiego, a jedynie puste miejsce po nim. Z pomocą lokalnych władz, p. Webber doprowadza do odbudowy i konsekracji miejscowego kirkutu. Zaprasza tu Żydów z całego świata, aby podczas pobytu w Polsce mogli zweryfikować swoje poglądy na temat kraju, który był domem ich przodków.
 
źródło;Ug Brzostek

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.