Previous
Next
Previous
Next

Harcerska Akademia Kryminalna w Zawadzie

16_biw_det_3W dniach 21-23 października 2016r. w Zespole Szkół w Zawadzie odbył się biwak harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego. Około 50 harcerek i harcerzy przez 3 dni wcielało się w rolę kadetów Harcerskiej Akademii Kryminalnej i pod czujnym okiem kadry poznawało tajniki pracy detektywów.
Piątek upłynął pod znakiem zajęć integracyjnych, apelu rozpoczynającego, a także wieczornej inauguracji prac akademii. Kadeci przygotowali swoje identyfikatory, dowiedzieli się kim są detektywi i jak działają. Sobota upłynęła pod znakiem różnorodnych warsztatów z zakresu technik kryminalistycznych. Harcerze zbierali odciski palców, przesłuchiwali świadków, uczyli się posługiwać dedukcją i szyframi, wykrywać kłamstwa i odczytywać mowę ciała. Całość zakończyło prawdziwe dochodzenie – harcerze musieli rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Po zamkniętym śledztwie każdy otrzymał pamiątkowy identyfikator potwierdzający zdobyte umiejętności.
Biwak był współfinansowany przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.