Previous
Next
Previous
Next

Obejrzeli wystawę w muzeum i spotkali się z burmistrzem

14939561_733346086815625_6303670336253718952_oUczniowie klas III A i III C ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Dębicy z wychowawczyniami pod koniec października wybrali się na wycieczkę podczas której odwiedzili Muzeum Regionalne, zwiedzili dębicki ratusz i spotkali się z burmistrzem Dębicy Mariuszem Szewczykiem .

W pierwszej kolejności młodzi dębiczanie zawitali do Muzeum Regionalnego, gdzie mieli sposobność odbyć nietypową lekcję historii i wiedzy o Dębicy. W muzeum uczniowie obejrzeli prezentowane aktualnie ekspozycje: „Pradzieje i wczesne średniowiecze”, „Ziemia Dębicka w latach okupacji”, „Historia Garnizonu Dębickiego” oraz nowo otwartą wystawę „Na fundamentach wiary”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzały film „Dawne zabawki” w specjalnie zaaranżowanej sali – Starym Kinie. Na koniec pobytu w muzeum trzecioklasiści zwiedzili ekspozycję zewnętrzną – pojazdy z okresu II wojny światowej.

Po lekcji historii uczniowie przeszli do Urzędu Miejskiego po którym oprowadził ich Szczepan Mroczek, przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy. Dzieci zasiadły m.in. na sali sesyjnej, odwiedziły biura Wydziału Spraw Obywatelskich, gdzie wydawane są dowody osobiste i inne dokumenty oraz Urząd Stanu Cywilnego. Na koniec ich pobytu w ratuszu spotkały się burmistrzem Dębicy Mariuszem Szewczykiem z którym o sympatycznej rozmowie na temat zainteresowań i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia, a burmistrz obdarował ich drobnymi upominkami na pamiątkę ich pobytu w ratuszu.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.