Previous
Next
Previous
Next

Dofinansowanie na przebudowę ulic Piłsudskiego, Szkolnej i Paderewskiego przyznane

ul. Szkolna (5)Mieszkańcy osiedla Słoneczne doczekają się przebudowy ulic na swoim osiedlu o co wielokrotnie monitowali władze miejskie. Dofinansowanie w wielkości 50 % kosztów inwestycji wynoszącej ponad 2,5 miliona złotych na przebudowę ulicy Piłsudskiego, Paderewskiego i Szkolnej przyznał Wojewoda Podkarpacki.
Dębica ze wspomnianymi inwestycjami znalazła się na liście zaakceptowanych wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Całość inwestycji o łącznej długości blisko 1 kilometra będzie kosztowała wspomniane 2,5 miliona złotych, a wkład własny Miasta Dębica wyniesie ponad 1.2 miliona złotych.
przebudowaW ramach zaplanowanych robót przebudowane zostaną:
-droga na odcinku 957 mb,
-chodniki na odcinku 1753 mb (prawa strona + lewa strona),
-skrzyżowania – 8 szt., w tym 2 ronda,
-zatoki autobusowe – 5 szt.,
-perony przystankowe – 5 szt.,
Ponadto wykonane zostaną :
-poszerzenia konstrukcji jezdni i zatok,
-wykonane zostaną zatoki postojowe,
-wykonanie odwodnienia
-oznakowanie dróg (znaki poziome, znaki pionowe, progi zwalniające na jezdni),
-odwodnienie
-pasy zieleni,
-roboty elektryczne (malowanie słupów, wymiana opraw oświetleniowych i szaf oświetlenia ulicznego)
Całość inwestycji została oszacowana ogółem na  2 612 401,53 zł, a termin realizacji inwestycji zaplanowano od 1 kwietnia 2017 do 31 listopada 2017.
Na liście dofinansowanych przez Wojewodę Podkarpackiego inwestycji znalazły się jeszcze jedynie dwa przedsięwzięcia z terenu ziemi dębickiej: budowa drogi do Zakładu Przyrodoleczniczego w Latoszynie (dofinansowanie w wysokości 1.2 mln zł – 50 % kosztów inwestycji) oraz przebudowa drogi koło gimnazjum w Brzostku (dofinansowanie 866 tys. zł ). Na liście dofinansowania kilkudziesięciu inwestycji drogowych z całego Podkarpacia nie znalazła się ani jedna inwestycja powiatu dębickiego.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.